Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 15 V-os készüléket, 12 V-os...

15 V-os készüléket, 12 V-os táppal meghajtani ? (de csak alacsony fogyasztású mód esetén?)

Figyelt kérdés

Van egy levegőtisztítóm, ami 15 V-os egyenáram szükséges.

( 3 db PC ventillátor / meg egy sebtapaszméretű nyák van benne )

- 8...30 W-os a teljesítménye.


Tisztában vagyok vele, hogy a 30W-os teljesítményt csak a 15 V-os táppal fogom elérni.

- De én nekem elég a 8...14 W-os alacsony üzemmód is.

- Tehát alacsony üzemmód esetén, elegendő a 12 V-os táp is ?



2023. márc. 12. 09:37
A kérdező szavazást indított:
Igen (alacsony üzemmódban még igen)
Elképzelhető (néhány elektronikus készülék esetében)
Nemigen elképzelhető
Nem (még alacsony üzemmódban sem)
6 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha bekapcsol 12 volttal, akkor menni fog.


Persze lehet, hogy nagyobb teljesítményfelvételkor leáll.

2023. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, mivel általában feszültségszabályzó áramkör van bennük, mert terhelés alatt be tud esni a feszültség, ezt kompenzálják. Tehát lehet elég neki a 12 Volt, mert arra szabályozza le amúgyis magát, de ha a táp feszültsége a nagy terhelésre beesik nem fog működni. A kapcsolóüzemű, feszülstégstabilizáló tranzisztort tartalmazó táppal, már ha igaz amit leírtam, menni fog a táp terhelhetőségének erejéig.
2023. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!