Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudom megmérni, hogy...

Hogy tudom megmérni, hogy mennyi áram van egy 18650-es akku cellában?

Figyelt kérdés

Elektromos cigibe használok ilyen akkukat, lassan 1 évesek és már nagyon hamar lemerülnek, megérett a cserére.

Kíváncsiságból megmérném mennyi mAh maradt benne a 3000-ből. Ebben kérnék segítséget, hogy hogyan álljak neki.

Nyilván a neten utána tudnék olvasni, de az oldal azért van, hogy kérdezzenek rajta.

Egy ilyen multiméterem van itthon: [link]



2023. márc. 22. 02:23
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Nem "áramot", hanem elektromos töltést és/vagy elektromos energiamennyiséget mérnek az akkumulátoroknál.


Mostanság nagyon olcsón lehet praktikus kütyükhöz jutni, ezért ajánlom egy ilyen mérőmodul beszerzését az akkumulátorok bevizsgálására:


[link]


[link]

2023. márc. 22. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

Na megjött a mai mérnök aki egy multiméterrel akarja megváltani a világot.

Több dolgot kellene egyszerre mérni és figyelni és utána kiszámolni a kapacitást. A te szinteden ez nem megoldható.

Vegy vegyél egy olyan tesztert mint a kolega linkelt, vagy vegyél egy normális akkutöltőt ami tudja ezt a funkciót is.

Például XTAR VC4

[link]

Én ilyent használok. Jól lehet vele töltögetni az akksikat és figyelni a kondiciójukat.

2023. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
58%

Ebben az esetben még a kapacitásméréssel is mellé tudsz lőni, miután az akku elhasználódása a belső ellenállás növekedésében nyilvánul meg.

Tehát lehet olyan, hogy alacsony kisütőárammal tesztelve jónak mutatkozik az cella.

De berakod egy ilyen eszközbe, ami sokkal jobban ráterhel, a belső ellenállás korlátozni fogja a kivehető Ah-mennyiséget, mert túl hamar le fog esni a kapocsfeszültség. Ha érted.

2023. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!