Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptop dc csatlakozónak miért...

Ladanyizsoltsam kérdése:

Laptop dc csatlakozónak miért van 3érintkezője?

Figyelt kérdés
Van egy a végen meg az aljan ezek a pozitív negativok de van még egy az oldalán az mi célt szolgál?
2023. ápr. 1. 13:32
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ebből az oldalát még tudom dekódolni, de alját és végét nem.

Egyik fajta, amikor van külső henger (-), van belső henger (+), amin az áram folyik.

Van egy vékony belső tű, ami áramot nem nagyon bír és nem is folyik rajta, ez csak azonosító (ID pin).

2023. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csatolok egy példa kepet!
2023. ápr. 1. 16:39
 3/5 A kérdező kommentje:
[link] Arra a kis érintkezőre gondolok ami az oldalán van
2023. ápr. 1. 16:42
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ez tényleg csak példa, mert nem laptopba való, de ez egy leválasztós aljzat.


Főleg elemes készülékeknél szokták alkalmazni, amikor bedugják a tápegységet, leválasztja az elem negatív ágát. Tehát alapból a kettő között vezetést mérhetsz, bedugásra megszakad.

2023. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem nos én ezt egy régi wi-fi routerből szedtem ki és a hátsó és az alsó erintkezőre forraszottam vezetéket és az oldalsó kiállást le vagtam róla és ezt akarom hát igen kicsit kókány de ennek a laptopnak mar mindegy na igen ezt szeretnem rá forrasztani a gyári dc csati erintkezőire
2023. ápr. 2. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!