Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért szélesedik ki a képernyő?

Miért szélesedik ki a képernyő?

Figyelt kérdés
Egy Dell IN2030Mc monitorom van, amit a Series S konzolomhoz kapcsoltam. Ezt egy HDMI-DVI átalakítóval tettem (a monitoron csak ilyen port van). Ennek ellenére, 16:9-es képarányon egy kiszélesített ("szélesvásznú") 4:3-as képet látok.4:3 -as képaránynál működik rendesen, csak persze egy elég nagy margó húzódik a képernyő széleinél, és mindkét esetben 480p-s a felbontás, az alap 900 helyett. A beállításoknál már próbálkoztam mindkét eszközön. Valakinél merült már fel hasonló probléma? Mi lehet az okozója, és mi a megoldás? Köszi a segítséget!

2023. ápr. 1. 17:21
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha jól értem, alul-felül fekete sávot látsz és azon belül egy 4:3 kép van kinyújtva.

Ezek szerint a konzol ad 4:3 képet, így annak a kimeneti beállításait kellene alaposabban átnézni, 19:9-re állítani. De személyesen nem ismerem ezt a két készüléket, csak set top boxoknál is előfordult már hasonló gond.

2023. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis 16:9-re, elütés.
2023. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 480p a szervízmód a gépen. Csak akkor indul így ha valami gond van a kijelző kommunikációval. Csak azért 4:3as. A többi (normál) mód amit támogat

a gép (720p, 1080p, 1440p, 2160p) szélesvásznú. Nincs 900p támogatás, így ha sikerül megoldani akkor is 720p lesz amit ki tud küldeni a gép. Szerintem az átalakítóval lesz valami gond ugyanis nem csak egyfajta van ezekből. Ha jól emlékszem olyasmi szokott lenni hogy valamiféle "aktív" átalakító kell és nem passzív.

2023. ápr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

HDMI és DVI teljesen kompatibilis ilyen szempontból, csak a csatlakozó más, illetve a HDMI-nél van pár extra szál, de az itt nem kell.

HDMI és DisplayPort nem egyezik teljesen, kicsit eltérő a jelszint is, illetve az órajel átvitelében van egy kis különbség, ami miatt egyik irányba lehet passzív átalakítót alkalmazni, másik irányba aktív kell.

2023. ápr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És hol tudok ilyen aktív átalakítót beszerezni? Már sok helyen néztem, de nem találtam ilyet.
2023. jún. 20. 11:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, szerintem konzolos boltnak írjál levelet vagy telefonon érdeklődj ők biztosan jobban tudják. Azt ne felejtsd el, hogy neked nem elég egy sima kábel, mert a hangot is meg kellene oldani. A kicsit komolyabb átalakítók ilyen dobozkák szoktak lenni amiből hangkimenet is van, mert az Xboxnak nincs külön hangkimenete, a DVI meg nem viszi át a hangot.
2023. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!