Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tölthetem-e a laptopom ezzel...

A nagy Levin kérdése:

Tölthetem-e a laptopom ezzel a töltővel?

Figyelt kérdés
Lenovo T430 laptop, a gyári töltője 20 V, 4.5 A. De van egy másik töltőm, ami Toshiba 20V, 3.25 A. Tölthetem-e ezzel a laptopot, vagy nem jó hozzá, esetleg kárt is okoz?

2023. ápr. 11. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
és ua. a csatlakozó?
2023. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azt még ki kell próbálnom (most nem tudom). Ha igen, akkor mehet a töltés?

2023. ápr. 11. 15:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó, akkor mehet a töltés! De mivel a Toshiba kevesebb amper, ezért szerintem lassabban fog tölteni. Ha hülyeséget brszélek, akkor valaki javítson ki!
2023. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
En adtam egy zold pacsit es sz@rok az egeszre :)
2023. ápr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A töltéssel semmi baj nincs. De gondolom Te használni is akarod közben a laptopot. Lehet baj belőle, ha nem kap elég tápfeszültséget. Mert ha nincs elég áram, akkor a feszültség fog leesni. Szerintem.
2023. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

T430 laptop is létezik több változatban, 65W vagy 90W tápegységgel:


[link]


Miután ez konkrétan nem töltő (a laptopban van a töltésszabályzó) biztosítania kell, hogy a laptop töltés közben használható is legyen. Kisebb teljesítménnyel ez nem fog menni és ha túlterhelné a tápegységet, abból lehetnek gondok.

De az is lehet, a középső tűn kiolvasott azonosító miatt (ami az Eszközkezelőben is megjelenik) nem hajlandó tölteni róla, vagy csak csökkentett árammal. Ez annyira típusfüggő viselkedés, hogy biztosra nem lehet így megmondani.

2023. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A polaritás megfelelő?
2023. ápr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, ment a zöld.

Akkor lehet, hogy nem erőltetem.

#6, 90 W-os a gyári töltője.

2023. ápr. 11. 19:23
 9/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Azt láttam én is, hogy 20 x 4,5 = 90, csak arra gondoltam, ha esetleg nem hozzávaló, illetve a megadott linken lehet gyári szám szerint is keresni.

De ha ezt adták hozzá, akkor bizonyára ennyi kell is neki.

2023. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!