Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szünetmentes tápegység,...

Rayfe kérdése:

Szünetmentes tápegység, Áramszünet utáni teendő?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy egy

APC BACK UPS BX 950VA (BX950MI-GR)

szünetmentes táp esetén, ha áramszünet van, és ugye átkapcsol a relé akksira, természetesen kikapcsolok mindent amíg le nem merül, és visszajön az áram, van valami teendőm utána? Hallottam már ezt-azt, hogy ki kell cserélni a relét, mert csak 1x működik, de ezen a kifejezett modellen/ről sehol nem találtam infót, hogy olvadó relé lenne benne vagymi.



2023. ápr. 15. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy buta kérdés, de a használati utasítás mit ír? És miért nem annak hiszel, miért inkább a gyíkhu híresen megbízhatatlan közönségének véleményére hallgatnál?
2023. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:
100%

"...van valami teendőm utána?"


Nincs. hagyod hogy hálózati feszültség alatt legyen és feltöltse az akkut.


"Hallottam már ezt-azt, hogy ki kell cserélni a relét, mert csak 1x működik"


Ez nettó hülyeség!

2023. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jó kis szünetmentes az, amit kidobhatsz egy esetleges áramszünet után.
2023. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Túlfeszvédő hosszabbítókra szokta ajánlani a gyártó is, hogy villámhatás esetén cserélendő, mivel ezekben varisztor nyeli el az energiát, ami károsodhat, az intenzitástól függően.

Ha ez a laikus világban odáig torzult, hogy nem varisztor, hanem relé, nem túlfeszvédő, hanem szünetmentes, az elég érdekes, de én már ezen sem lepődnék meg, annyi marhaságot láttam már.

Lehet, hogy valakiknek APC = APC.

2023. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!