Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen hordozhato oszciloszkop...

Jozsef20 kérdése:

Milyen hordozhato oszciloszkopot vasaroljak?

Figyelt kérdés

Szeretnek vasarolni egy megbizhato, hordozhato oszciloszkopot es szeretnek velemenyt kerdezni.

Egyszeruen csak jelformak figyelesere szeretnem hasznalni ICk vagy Tranzisztorok eseteben pl.invertereknel.

Aki jartas ezekben a keszulekekben.

(Vettem egy Siglentet de nagyon nem tetszett es eladtam)

Megkernem olcsobb es dragabb ajanlatokat is?



2023. máj. 17. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem egy PicoScope USB-s szkópom van, abból is az alap típus. erre a feladatra teljesen jó, nem drága és pici.
2023. máj. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy notebook/tablet/mobil használatával, vagy tök önálló kell?


Ha utóbbi:


Én egy OWON HDS272S-t vettem. Nagyon meg vagyok elégedve vele.

Kb mint egy nagyobb minimulti. De szép nagy, és nagy felbontású kijelzője van. Kivételesen nem igénytelen kínai, hanem tök masszív. (Mondjuk a gumírozás utánzása kemény műanyaggal mókás :)))


Több műszer egyben:

1. Egy sokat tudó multi (áram, fesz, kapacitás, ellenállás, stb) külön csatikon. Van nagyáramú is.

2. Egy funkció generátor (1 ch) Néhány Vpp-ig, és néhány MHz-ig megy, és vannak spéci hullámformák is.

3. Szkóp (2 ch, 70 Mhz). Valós mintavétel!!! Több triggerm, több mód, Automatikus/kurzoros mérések, zoom, beállítás, jelalak mentés.


A fenti funkciókat párhuzamosan is tudja.


Ja és USB-n PC-hez köthető, adatok menthetők, stb.


Belső Liion akksi, fasza kis tok is jár hozzá.

Youtube videót és speckót nézd meg.


Egyébként noti-val használhatóval én is szemeztem (illetve szemezek még most is). Én is a PicoScope MSO-kat nézem. Vagy Aliexpresses kínai HANTEK-en.

2023. máj. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!