Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áramszünetek regisztrálása?...

Áramszünetek regisztrálása? Milyen eszközzel lenne lehetséges?

Figyelt kérdés
Megszaporodtak az áranszünetek mifelénk. Naponta van 8-10 darab rövidke kimaradás. Ezeket szeretném valahogy regisztrálni hogy a szolgáltató orra alá dörgölhessem. Hiába jelentjük be, nem nagyon akarnak foglalkozni vele.

2023. máj. 31. 16:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
A saját magad általi méréseket úgyis magasról le fogják tojni, de gondolom van számítógéped, azt egész nap bekapcsolva hagyod, akkor nyilván az áramszünetek idején majd leáll-újraindul, a rendszertevékenység naplóban meg benne van konkrét időpontokkal a leállás-újraindulás.
2023. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Milyen rövid?

- pillanatnyi

- 1-3 perces

- hosszabb

2023. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1-3 másodperc
2023. máj. 31. 17:18
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Elosztói üzletszabályzat M4 melléklet 1.4:


1.4 Tápfeszültség-letörés

Feszültség letörésről beszélünk, ha a tápfeszültség a 0,051 ….0,9 Uc tartományba esik. A rövid idejű letörések időtartama 1 sec alatti és a maradék feszültség nagysága nagyobb, mint 0,6 Uc. Ritkán előfordulnak nagyobb és hosszabb idejű feszültség letörések, ezek a letörések 0,05…..0,15 Uc tartományba eshetnek. Az ebben az időszakban szolgáltatott villamos energia feszültség minősége a minősítésbe beleszámít.

Összeférhetőségi szint: egy évben a feszültség letörések száma felhasználónként max. 300 db lehet nagy-, közép- és kisfeszültségű hálózaton egyaránt, csatlakozási pontonként.


Ebből lehet 300 darab egy évben! Ez sokszor jelentkezik már úgy, hogy ez-az leáll.


1.5: 1.5 Rövid idejű tápfeszültség kimaradás

Rövid idejű kimaradásnak tekintjük, ha a tápfeszültség a megegyezéses feszültség 5 %-a alá csökken és ez az állapot 3 percet nem halad meg. Jellemzően a középfeszültségű védelmi működések okozzák. Éves előfordulása csatlakozási pontonként szabadvezetéki és kábelhálózat esetén eltérhet.

Összeférhetőségi szint: egy évben (a bejelentést megelőző 365 nap) a feszültség rövid idejű kimaradásának száma a középfeszültségű ellátás jellegétől függően az elosztói engedélyes felhasználóinál (a sikeres GVA és LVA események összesen):

 középfeszültségű kábelhálózati táplálás esetén max.: 10 db

 középfeszültségű szabadvezeték hálózati táplálás esetén max.: 70 db

lehet.

A középfeszültségű szabadvezetékes táplálásra meghatározott további szabályok az alábbiak:

A 70-es darabszámba nem számít bele, ha 24 óra alatt az adott vonalon a sikeres GVA események száma több mint 5 darab.

A rövid idejű tápfeszültség-kimaradások száma felhasználóként a felhasználói bejelentést megelőző 90 napban nem haladhatja meg a 40 db-ot.

2023. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem ezt kérdeztem!! Velerek is csak egyel többen vagyunk.


Az a gond, hogy régebben sosem volt probléma, évi néhány áramszünet volt jellemzően időjárási hatások miatt. Illetve az előre bejelentettek.

Mostanában pedig valami gond van, mert napjában nagyon sokszor van áramszünet, emiatt a telekom optikai hálózata is letérdel és a néhány másodperces feszültség letörésből 10-15 perces hálózat kimaradások lesznek... Ennyi idő kell a központnak mire összeszedi magát - mondjuk azt nem értem, hogy egy akkumulátort miért nem tudott a telekom odarakni... Sem telefon, sem internetkapcsolat nincs. Én elvagyok enélkül is sokáig, kivéve ha pont dolgozni kellene ugye. Vagy mondjuk ha a patikában, vagy a postán, boltban kell sorba állni, mert nem működik semmi a kimaradás miatt. És a pillanat már nem is pillanat, hanem az egész napot elb..ó bosszankodás.

Szerintem valahol hozzár egy faág a középfeszhez. Már kerestem, de nem találtam meg, elég sok errefelé a deraút és az erdő kombó ahol ez előfordulhat.

2023. máj. 31. 22:11
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
És bejelentetted már az áramszolgáltató felé?
2023. máj. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell ezt regisztrálni, náluk is megvannak az adatok, be kell jelenteni tértivevényes feladással, és ha két-három hétig nem változik a helyzet (egy hét, mire az illetékes megkapja :D ), akkor lehet tovább menni a felügyeleti szervek felé.

Első lépcsőnek az is egy megoldás, ha bemész a területileg illetékes műszakihoz vagy vezetőhöz, ha ki tudod deríteni, van-e olyan. Sajnos, a tulajdonosok a végtelenségig leépítették a létszámot.

Ha elmű terület, és a várost elárulod, lehet, hogy utána tudok kérdezni.

2023. jún. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
...egyébként te magad is beláthatod, ha ez a szám az üzletszabályzat szerint lehetséges, akkor a patika vegyen egy nyolcezer forintos szünetmentest. A többi, posta, satöbbi az lehet, hogy szegény, a patika nem. Voltam a világ végén, Dédestapolcsányban (ajánlom, szép a víztározó) pár napig pár éve, a boltban nem volt állandóan egy vevő, a patikában meg állandóan négy vásárló állt vagy ült.
2023. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, sikerült találni ilyen eszközt?


Nálunk is ugyanaz a probléma, szeretnék tisztában lenni az áramszünetek, kimaradások gyakoriságával, hosszával, és ha regisztrálva lennének, nem mondhatnák azt a szolgáltató, hogy nem tudnak róla, senki sem jelentette még, stb.


Amit vásároltam, de sajnos erre nem használható, mert csak pillanatnyi és napi/havi fogyasztást mutat:


Gosund SP1-C, Gosund SP211 intelligens aljzat (Smart Socket)


Alkalmazás hozzá:

[link]

2023. szept. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

"nem mondhatnák azt a szolgáltató, hogy nem tudnak róla, senki sem jelentette még, stb."

Konkrétan ezt mondták?

2023. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!