Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért "pislog" a lámpa?

Miért "pislog" a lámpa?

Figyelt kérdés

Miért pislog egyet a lámpa (esik le a feszültség) amikor a hűtő vagy a számítógép bekapcsolásának pillanatában?


Ha a lakásunkban a hűtő bekapcsol és egy pillanatra a feszültség lecsökken a nagy áramfelvétel miatt akkor abban a pillanatban szomszédban vagy az utcában is leesik a feszültség egy pillanatra?



Néha vannak indokolatlan (amikor nem kapcsol be nálunk semmi) pillanatnyi feszültségesések - az azért van mert például a szomszédban valami bekapcsol ami nagy áramot vesz fel?


Nemrég az utcánkban kerítést hegesztettek (4 házzal arréb) - megfigyeltem hogy amikor a hegesztés folyamatban volt a házunkban a lámpa kismértékben villódzott (pislogott).

Ez normális jelenség?



2023. jún. 3. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olyannak nagyon nem kéne előfordulnia, hogy 4 házzal arrébb hegesztenek és nálatok villog a lámpa. Hívf ki a szolgáltatót, hogy nézzenek körül! Valami gond van a hálózattal!
2023. jún. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szirty ***** válasza:

"Miért pislog egyet a lámpa"


Megválaszoltad a kérdésed a következő kérdésben. A fogyasztók bekapcsolási áramlökésekor keletkező jelentősebb feszültség esés miatt.

Bizonyos mértékig ez normális. A megfelelően méretezett, hibátlan hálózat vezetékein is van feszültség esés.

Ha a jelenség nagyobb mértékű azt okozhatja egy elégett kötés. Azzal foglalkozni kell.


"az azért van mert például a szomszédban valami bekapcsol ami nagy áramot vesz fel?"


Igen. De ilyesmit már nem a hűtő indulása vagy a PC bekapcsolása okoz hanem annál sokkal nagyobb terhelés bekapcsolása (daráló, hegesztő, szivattyú, nagyobb gépek, stb).


Ha a szomszédban hegesztenek és nálad kis mértékben alig észrevehetően villog a lámpa az teljesen normális ha a hálózat adottságai olyanok (messze van a transzformátor). Emiatt nem kell az áramszolgáltatóhoz rohanni.

2023. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kell vele foglalkoznod, ez így van rendjén.
2023. jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"ez így van rendjén."

Azért az rohadtul nincs rendjén, hogy 100 méterrel arrébb dolgoznak és nálam villog a lámpa! Én tuti kihívnám még az ENSZ-et is!

Falun lakom, trafótól messze. Van itt a környéken sok barkácsoló rajtam kivül is. A harmadik szomszédban ott a bolt vagy 10 hűtőszekrénnyel. Van amikor mindkét szomszéddal egyszerre felxelünk, hegesztünk és még senki nem nyafogott, hogy valami villogott volna.

Kérdező hívj szakembert! Az a biztos! Ha egy kötés van kimelegedve, akkor abból tűz is lehet!

2023. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:

"...és még senki nem nyafogott, hogy valami villogott volna."


Attól még nem biztos hogy nem így van. :)

Én meglepődnék ha ezen nem röhögne z áramszolgáltató ha ott firtatnád.

2023. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szirty akkor te is meg Kérdező is ótvar sz.r helyen lakhattok ha ott az a normális, hogy ha a szomszédben vasalnak, akkor nálatok hunyorog a pilács. :D
2023. jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:

Olyan mint ha ma jöttél volna le a falvédőről és olyan dolgokra csodálkozol rá amik 50 éve ismert dolgok.


Én leírtam hogy nagyobb fogyasztók bekapcsolása okozhat ilyet. Nem a vasaló, nem a hűtőszekrény, nem a laptop/PC.

2023. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nalátod pont ez a probléma, hogy a kérdezőnál a hűtőszekrény miatt van!
2023. jún. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szirty ***** válasza:

Nem figyeltél? A saját hűtőszekrénye miatt van. A házon belül.

Nem az utcában három házzal odébb.


A 2. választ ajánlom figyelmedbe ha szeretnéd megérteni a válaszom lényegét!

2023. jún. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem mindig olvasom el a hosszú arrogáns, fennhéjázó válaszaidat. Főleg ha aznap már sok szervizmérnökös arrogancia ment a szemembe, akkor ezeket a válaszokat önvédelemből átugrom.


Te (sem) figyeltél:

"Nemrég az utcánkban kerítést hegesztettek (4 házzal arréb) - megfigyeltem hogy amikor a hegesztés folyamatban volt a házunkban a lámpa kismértékben villódzott (pislogott)."


Ha ez normális, akkor elég nagy a baj.

Ugyanis ha egy hegesztő letöri a feszültséget ennyire, akkor mi van ha az utcában mindenki egyszerre kezdi el járatni a mosógépet, fűnyírót, vízforralót, vasalót?

2023. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!