Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mivel zsírozzam meg a számítóg...

Mivel zsírozzam meg a számítógépes ventilátort?

Figyelt kérdés
Van egy 12 cm-es számítógép hűtő ventilátorom, aminek az a baja, ha úgy van rakva, hogy vagy lefelé vagy felfelé fúj, akkor súrlódó hangot ad, viszont, ha oldalra fúj (élére állítva) akkor nem súrlódik. Próbáltam azt, hogy leszedtem a róla címkét meg a kis gumi dugót, hogy hozzáférjek a forgórészhez, fújtam bele WD-40 spray-t, jól belefolyattam a forgórészbe, de a helyzet változatlan. Gondolom akkor ki kéne szedni a kis "karikákat" is, hogy kijöjjön a lapátos része, és ott jól bezsírozni valamivel, de mivel? Mindenképp megcsinálni kéne, nem cserélni, mivel nem egy sima ventilátor, hanem átlátszó, és minden sarkában kék LED van, szép kéken világít, illetve egy számomra fontos embertől kaptam.

2023. jún. 5. 22:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
77%
WD-40, de ha csapágyas, akkor igazából már mindegy is.
2023. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Kacsazsírral
2023. jún. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
62%

A WD-40 kúszóképessége kiváló, azért is lehet használni csavarlazítóként, úgyhogy jobb már nem lesz. Egyébként műszerolaj (varrógép / kerékpár) vagy lítiumos csapágyzsír is mehetne bele.

De neked inkább alátétezni kellene, hogy tengelyirányban ne tudjon elmozdulni, besúrolni.

Ki lehet venni a rögzítőgyűrűt, akár egy injekciós tűvel is, csak kézügyesség kérdése.

2023. jún. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
60%

Még egy dolog, ami nagyon híg (WD-40) jól bekúszik, de könnyen el is tűnik a helyéről.

Ami sűrűbb (olaj) nehezebb betenni, pláne a zsírt, viszont jobban ott marad a kívánt helyen.

2023. jún. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"mivel nem egy sima ventilátor, hanem átlátszó, és minden sarkában kék LED van"

Ja, azt nem lehet kib@szni melőle a pics@ba, csak kenegetni.

Ezek a kínai vackok úgy vannak méretezve, hogy kopjon szét és ne lehessen javítani, hogy vegyél újat.

2023. jún. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 NTBS ***** válasza:
Vidd inkább szervizbe.
2023. jún. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

"fújtam bele WD-40 spray-t, jól belefolyattam a forgórészbe, de a helyzet változatlan."

Aki WD40-et ajánlja és használja is az meg is érdemli a sorsát!

A WD40 nem való kenésre! Soha semmibe ne tegyetek WD40-et amit kenni akartok!! Soha!!

Azzal hogy eláztattad csak még rosszabbat csináltál. Ott nem csak egy csapágy van, hanem maga a motor. Ki tudja mi kapott a bő WD40-es bemosásból és mi az amit megdöglik tőle....

A WD40-es "kenéssel" csak további kárt okoztál.


"Mindenképp megcsinálni kéne"

Akkor miért álltál neki agyatlanul??

Az elkopott csapágyat nem lehet javítani, sőt az ilyen ventillátorokban cserélni sem lehet.


"nem egy sima ventilátor, hanem átlátszó, és minden sarkában kék LED van"

De! Az pont egy sima, vacak, ócska, tucatventillátor a legolcsóbb kategóriából. Vegyél egy másikat, nem fogja senki észrevenni a különbséget.

2023. jún. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

7.

"Azzal hogy eláztattad csak még rosszabbat csináltál. Ott nem csak egy csapágy van, hanem maga a motor. Ki tudja mi kapott a bő WD40-es bemosásból és mi az amit megdöglik tőle...."


Butaságot beszélsz, kiöntheted, akár át is moshatod vele az egészet, attól nem lesz baja. Többit megírtam.

Nyilván egy bekopott siklócsapágy probléma, de szerintem nem sikerült teljesen értelmezni a kérdést.

2023. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy ismerőstől kaptad, de inkább vegyél kb 10000 ft-ért egy újat, a másikat pedig tedd el emlékbe, ha fontos neked. Az a párezer ft sokkal kevesebbet ér, mint a javításba fektetett munkád.
2023. jún. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mert hol tudok venni ilyen ventilátort? Csak annyi van ráírva, hogy POWER (valami logóval), semmi más, még az se, hogy hány voltos. Ez molex csatlakozós, de nekem mindegy, lehet alaplapra dugható 3-4 pines is, csak legyen átlátszó műanyagból, és kék LED legyen minden sarkában (ne RGB, csak sima kék!), na meg ugyanígy 12 cm-es legyen. Az se lenne hátrány, ha lehetne FOXPOST automatába rendelni.
2023. jún. 12. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!