Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik fajta 3D nyomtatót vegyem?

Melyik fajta 3D nyomtatót vegyem?

Figyelt kérdés
Az Fdm-ről azt hallottam hogy nem biztonságos, de az egy nyomtató fajta, vagy a nyomtató anyagának egy típusa? És a Pla-ról hallottam, hogy a legbiztonságosabb, de szintén, az egy nyomtató fajta, vagy a nyomtató anyagának egy típusa? Mindenképpen, olyat akarok amivel lehet házon belül, mindenféle védőfelszerelés nélkül nyomtatni.

2023. jún. 7. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Az FDM azt a nyomtatás megoldás fajtája, vagyis hogy műanyag szálat megolvasztva, rétegenként építi fel a tárgyat.

A PLA az egyik műanyagfajta amit ezek a nyomtatók használnak. Előnye,hogy szinte szagtalanul lehet nyomtatni vele, így beltérben is használható

Inkább azz kell eldöntened,hogy milyen márkájú gépet vegyél, illetve direkt vagy bowdenes legyen.

Részemről az előbbit javaslom.

2023. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a kettő között?
2023. jún. 7. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Másol van az előtolómotor ami a szálat az olvasztófejbe tolja. Mindegyiknek van előnye és hatránya is.
2023. jún. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Esetleg, ha te jobban benne vagy a témában, tudnál ajánlani ezek közül:


[link]


Minél nagyobb a nyomtató tér annál jobb (mondjuk egy 20x20x20-as jó lenne, ha a többi kritériumnak megfelelő, de ilyen méretű nincs, akkor egy kis, kompakt nyomtató is jó lenne) pla-val szeretnék nyomtatni, házon belül, és kezdőként minél egyszerűbb a kezelés annál jobb.

2023. jún. 7. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Én használtan nem vennék 3D nyomtatót. Nagyon precíziós eszköz, és elég 1x odavágni, elejteni és vége a pontosságának. Nekem egy Creality Ender 3 PRO-m van már kb. 3-4 éves. Nem egy nagyon bonyolult jószág, nem is túl precíz, de kezdetnek ár érték arányban egészen megfelelő. PLA szállal szépen dolgozik, elméletileg tud mást is, de az már nem annyira fekszik neki. még ABS szállal probálkoztam, de az nagyon feszegeti a határait.
2023. jún. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél nyomtatni, mennyit szánsz rá, mennyire van műszaki érzéked?
2023. jún. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#4 Szerintem nézelődj az eBayen is ha nem tartasz a külföldi rendeléstől. Nekem mindkét nyomtatóm onnan van, EU-n belüli rendelés és a DHL hozta 1 hét múlva. Egy Anycubic I3 Mega , és egy Anycubic Chiron. Az I3-assal rengeteget nyomtattam már, és azért erre esett a választás, mert nemigazán volt szimpatikus az a kerekes megoldás a lineáris csapágyaknál. Viszont olyan dolgokat nyomtattam amiben sok anyag feletti mozgás van, és ilyenkor, hogy ne cseppenjen ki az olvadékm ezért visszahúzza a szálat. Bowdenesnél viszont jóval nagyobb visszahúzás kell mint a direkt extrúderenél. Úgy ment mint egy varrógép, így átépítettem és szerintem utána szebben is nyomtatott. Ennek 20x20 centis az asztala, a Chironnak meg 40x40.
2023. jún. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2023. jún. 8. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!