Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség két film -...

Mi a különbség két film - kamera felvétele között?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy pl a barátok közt felvétele olyan mintha egy sima kézi kamerával lett volna készítve mint amit egy kilóért már megkapsz bármelyik multinál, a moziba avagy igényesebb filmek hatása nem olyan. Valahogy másabb az egész felvétel, és tán emiatt nézhetőbb is. Például vegyünk egy színészt. Játszik egy alacsony költségvetésű filmbe és hát elég szar ahogy mozog, beszél kinéz. Viszont ha egy rendes költségvetésű filmbe ami moziba élből best akkor ott meg egy igencsak remek színészt - alakítást láthatunk. Szóval ennek biztosan van valami köze a kamerához - filmtechnikához.
2010. nov. 21. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Akkor csak abba gondolj bele, hol van a BK költségvetése egy amerikai filmhez képest például. Hol van pénz megfizetni olyan technikát, operatőröket...

Józan paraszti ész...

2010. nov. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy sehol sincs a egymáshoz a kettő, de még mindig nem világos, hogy pl a Dallas miért filmszerűbb a Barátok Köztnél? Miért van az hogy míg a Dallast pl moziba is adhatnák, addig a BK-t még a mozi közelébe se vinném. Szerintem itt valamilyen kópia, vagy tehnika áll a háttérbe, csak azt nem tudom hogy mi.
2010. nov. 21. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:
különböző szűrőket használnak (pl a csi:miamiban sokszor látszik, hogy olyan szűrőt használnak, aminek a fele sárga fele zöld)
2010. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én is gondolkodtam már ezen a kérdésen régebben.

Ugyan laikus vagyok, de nem az lehet az oka, hogy a tv-filmeket videókamerával/digitális kamerával veszik fel, a nagy mozis filmeket meg "igazi" filmes kamerával?

Tehát olyannal, amiben ténylegesen benne van a celluloid (?) FILMSZALAG?

2010. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A Barátok közt-öt HD kamerákkal forgatják, nagyrészt a helyszínen élőben vágják, nem fényelik, azért olyan gagyi szar.


És hogy miért?

Mert nagyüzemben nyomják, eszméletlen a tempó.

Nincs idő kreatívan megcsinálni.


Egy hatalmas stúdióban van az összes díszlet, csak arrébb kell tolni a kamerát és az egyik szobából hirtelen a bárba jutsz.


A rendes filmeket szalagos kamerákkal forgatják (bár az utóbbi időkben forgatnak digitális filmkamerákkal is, mint pl. a RED, ami majdnem olyan szép képet ad mint egy filmes kamera), és rengeteget dolgoznak rajta utólag hogy szépek legyenek a színek stb.


Komoly lencserendszereket használnak, jól bevilágítják a helyszíneket, és a hangokat újrakeverik.

2011. márc. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Előző vagyok


...ja és a legfontosabbat kihagytam:


A Barátok köztbe Deinterlace-ezik a képet.

A kamera 50 félképet vesz fel s-onként, ezt ők utólag megkétszerezik, így lesz 50 teljes kép másodpercenként, ezért olyan nagyon folyamatos a kép nincs meg az a filmes lüktetése (egy filmes kamera s-onként 25 képkockát vesz fel.)

2011. márc. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!