Tablet vagy Ipad?

Figyelt kérdés
Ha minden jól megy idén szeptemberben elkezdem az orvosit. Nagyon sok ideje vágyok egy ipadre vagy tabletre, és az elmúlt egy évben sokat raktam félre, valamint tekintve, hogy elkezdem az egyetemet úgy döntöttem itt az ideje, hogy beszerezzek egyet. Azonban nem tudom, hogy tabletet vagy ipadet vegyek, azon belul pedig milyet. Ami fontos lenne szamomra: kibirja lehetoleg a 6 évet, vagy min 4 évet birjon. Nagyon tarhelye legyen (leginkabb emiatt huz a szivem a tablet fele mivel azt lehet boviteni), valamint könnyu legyen vele jegyzetelni, a jegyzetelo alkalmazasok ne legyenek fizetosek. Ami fontos még szamomra, hogy viszonylag kicsi legyen, és ne legyen tul nehez. Ha valaki tud ajanlani ilyen tabletet/ipadet azt megköszönném. A telefonom apple, viszont a laptopom lenovo igy az ios rendszert valamint a windows/android rendszert is ismerem. Maximum 200-250ezer forintot tudnek rá költeni tollal, tokkal együtt.

jún. 3. 09:33
 1/6 XXXBalazs ***** válasza:
100%

Az iPad is tablet. Amit akartál kérdezni, az az, hogy androidos tabletet vegyél, vagy iPad-et.

Szerintem alapvetően mindegy, bár én az iPad-et javasolnám, ismerősök tapasztalatai alapján.

Személy szerint kicsi notebookot használtam egyetemen, nekem oda a tablet nem jött be.

jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Ha tablet, akkor ipad. Ha megvan rá a keret, akkor egy 1-2 éves Pro modell a nagyobb kijelző miatt is, aksi jól bírja és teljesítmény sem fogy el még 5 év múlva sem. Van ebből is nagyobb tárhely, illetve pendrive vagy külső SSD is csatlakoztatható hozzá.
jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az iPad mini széria a legkisebb azok közül, amiket ennyi ideig támogatnak, és mivel ismerős az iOS, nem lesz meglepetés.
jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosira járok, leírom az én tapasztalataimat.

Nálunk a csoportban szinte mindenkinek ipadje van, 1-2 androidos arcról tudok, nekik nehezebb dolguk van pl. olyan helyzetekben amikor csak átdobáljuk egymásnak a fájlokat airdropon, mert nekik külön még külön kell elküldeni mondjuk google driveon keresztül. Szerintem ez is szempont.

A mi csoportunkban az ipad 9 és az ipad 10 a legnpszerűbb, hirtelen nem is jut eszembe olyan, akinek nem ezek közül lenne az ipadje.

Ingyenes jegyzetelős alkalmazások tekintetében annyira nem áll jól szeintem az ipad, egy ismerősöm van aki kitartóan ragaszkodik a collanote ingyenes verziójához, mindenki más fizet vagy pont a collanotért, vagy a notabilityért de a legtöbben goodnotesért. Az androidos ismerősöm azt hiszem a samsung saját jegyzetelős alkalmazását használja, ami ingyenes.

Az ipad minit én nem ajánlom, eddig egy embert láttam akinek olyanja volt, nagyon kényelmetlennek nézett ki olyan kicsire jegyzetelni.

jún. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

#4 válaszát megerősítem:

Ipad (air)+toll(pencil pro)+goodnotes alkalmazás (fizetős, évi 4e ft kb)

jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az istyle-ban adtak felsőoktatasi diákkedvezményt, nem emlékszem talán 5-10% volt?! Kérdezz rá.
jún. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Melyik olcsó tablet megfelelő egyetemre?

Olyan tabletet keresek egyetemi jegyzetelésre és PDF‑ek szerkesztésére, amit egy kezdő egyetemista megfizethet (kb. ~50 000 Ft környékén). Fontos, hogy támogassa az okoscéruzát / stylus‑t, vagy legyen lehetőség hozzá csatlakoztatni (akár külön vásárolható...

Hogyan állítható vissza gyári beállításokba egy samsung tablet?

Kb 1 év után végre sikerült bekapcsolnom a tabletet, de a kódot nem tudom hozzá, így már 8 órára lezárt a tablet. Vissza akarom állítani de akárhogy nyomkodom a hangerő meg a bekapcsoló gombokat sehogy sem sikerül. Hogyan tudnám megcsinálni? Szervizbe kellene vinnem és ott megcsinálják?

Létezik gitárhoz tablet Android kábel?

Tablettel össze lehet kötni egy gitárt, hogy ne vezéreljük túl a kbtus900 zenegépet?

Idős (lassan 60 éves) embernek milyen táblagépet lenne érdemes venni?

Amit használna rajta: - Facebook - YouTube - Gmail - Google Chrome - TikTok Plusz Android fusson rajta, a kijelzőmérete lehetőleg minél nagyobb, az ára meg lehetőleg minél alacsonyabb legyen. (Nem kell sokat tudjon, de ne egy kínai sz.r legyen, ami 2 év...

Mi most a legjobb ár-érték arányú tablet?

Édesanyámnak keresek középkategóriás tabletet a szokásos dolgokra: kis böngészés, Messenger, Netflix, YouTube. Legtöbbször tableten filmezik, szóval nem ártana egy jó kijelző.. Ill. unoka tele szokta pakolni mindenféle idétlen játékkal, úgyhogy memóriából is jobb...

Laptop, vagy táblagép a jobb választás?

Böngészés, videónézés, facebookozás, Word dokumentumok készítése. Nagyjából ezekre használnám




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!