Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Replika órákról mi a vélemeny,...

Replika órákról mi a vélemeny, tapasztalat? Nagyon tetszik egy Breitling replika, teszveszről venném. Meddig járnak, és mégis milyen minőségűek, valaki mondana véleményt nagyon megköszönném!

Figyelt kérdés
Van órám,ez inkább csak ilyen ékszer lenne,de persze hordanám-mivel automata hordani is kell-csak nemtom h nem e áll meg 1 hónap után,vagy hogy pontosan járnak e,vgy nem esnek e szét...
2009. jan. 14. 18:50
 1/8 anonim válasza:
100%
csao!nekem is egy breitling replikám van és én is a tesz veszen vettem már egy éve azota is tökéletesen mükődik és birja a vizet is !csak ezekböl is van sok fajta replika!ha irsz privátot elküldöm neked a srác nevét és a számát és megtudod nézni a teszveszen az oráit!csao
2009. jan. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia,nem bírok neked privátot írni(nincs engedélyezve, hogy lehessen írni?).

Írnál te nekem?Nagyon megköszönném :D

2009. jan. 14. 19:31
 3/8 A kérdező kommentje:
hahó :)
2009. jan. 14. 20:14
 4/8 A kérdező kommentje:
nosnosnos?:D
2009. jan. 16. 15:33
 5/8 anonim válasza:
Itt [link]
2011. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A fenti oldalon, valamint a teszveszen lévő órák a replikák legalja. Igazából csak akkor vegyél ilyet, ha nem zavar, hogy kiröhögnek vele.


Aki kicsit is ért az órákhoz, az azonnal látja ezeken, hogy koppincs. Komoly replikát itthon 100k körül kapsz annyiért meg már eredet órából is kapsz jókat.


Vannak olyan replikák, amikről órás is csak akkor mondja meg, hogy eredeti-e, ha kinyitja, és megnézi a szerkezetet, bár ez nagyon ritka, és általában "custom built" darabok. Itthon lehetetlen beszerezni ilyesmit, így be kell érni a 100k-s gyári cuccokkal. Azokról még közelről sem mondod meg, hogy replikák, még akkor sem, ha jó pár másodpercig nézegeted őket. Ám ha a kezedbe veszed, és alaposan megnézde őket, lesznek apróságok, amikből ki lehet szúrni. Nem tökéletesen festet számlap, egy ferde elem itt vagy ott, esetleg nem tökéletesen párhuzamosan álló mutatók, egyenetlenség, és ami nagyon jellemző az a fém megmunkálási hibák. Főleg olyan helyeken, ahol normál esetben nem látszik. Szíj belsejében, csatt hátulján, stb-stb. Ezek annyira apró fionomságok amik adott esetben csak 10-20 centiről látszanak, és akkor is csak akkor, ha percekig nézed őket.


A szerkezetek legalább annyira sokfélék, mint a tokozás memunkálási minősége. Vannak nagyon jó, sőt vannak olyan replikák, amikbe igazi svájci szerkezetet tettek. Ezek inkább a nem stopperes kialakításokra igazak. Stopperes órából nem nagyon fogsz igazi szerkezeteset találni, mert egy ETA7750-es szerkezet maga 5000 USD így egy ilyen replika 700-1000 dollcsi között mozog, ami mondanom sem kell nem kevés pénz, nem sokat adnak ki érte annyi, mikor ennyiért már komomy, igazi órát kapni.


Viszont sima automat (ETA 2836 vagy ETA 2824) előfordul. Általában Swatchokból operálják ki őket, vagy az ETÁ-tól rendelik. Sőt egy ideje már klónozzák is őket, ami elvileg majdnem olyan jó minőségű, de némileg olcsóbb).

Vigyázni kell, az hogy valaki azt mondja, hogy svájci szerkezetes, még nem biztos, hogy igaz. Az meg gáz, mikor egy 40 rugós replikáért 100-at adsz.


Más. Szóval a fent említette helyeken én nem vennék replikát, mert nagyon a legalja kategória. Gagyi acél (már ha nem krómozott réz), gagyi szerkezet.

De ennél nagyobb baj, hogy én, aki pl műkedvelő vagyok, de egy picit értek az órákhoz, 1-2 méterről már kiszúrom ezeket a koppincsokat, annyira nincs közük az eredetiekhez. Azt ilyenkor jókat röhögök magamban.


Tényleg csak akkor ajánlom, ha nagyon nem zavar, ha kiröhögnek vele, vele, ill ha dizájnra annyira, de annyira tetszik, hogy na.


Ha meg nem akarod, hogy kiröhögjenek, vegyél komoly replikát. Akkor is fura leszel, én már mindenkire gyanakvással tekintek, akin drága óra van. Pláne ha BKV-n utazik, és nem egy Merciből, BMW-ből száll ki.


Vagy ha nem akarsz 100 rugót kiadni egy koppincsra, vegyél 50-ért egy eredetit. Vannak nagyon klassz, egyedi márkák. Én speciel most az orosz órákba vagyok belebolondulva. Vostok-Europe, Aviator, és társaik.


Itt tessék nézelődni.


[link]


[link]



Ezek nem túl ismert, tehát egyedi jellegű (nem gagyi casio felling)korrektül összerakott órák.


Hangsúlyozom, el kell dönteni, hogy mi a cél. Ha gizdulni akarsz az 80-100k-s replika, ha egyedi akarsz lenni, inkább olcsóbb, de eredeti órát, és ha csak az időt kell hogy mutassa, akkor casio, olcso seiko, citizen...


Jah és replikában nem járnék úszni. Még akkor sem, ha elvileg azt álítják, hogy vízálló. Ugyanis a replikákat sosem tesztelik, még egy jó, drága sorozatban is lehetnek gyengébb darabok. Ha meg beázik az nagy macera. Órást keresni stb.

Ha nagyon vízbe akarod vinni, előtte vidd el egy nyomáspróbára. 1-2 rugóért megmondják, hogy tényleg vízálló-e.

2012. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Javítás. ETA 7750 legolcsóbban 500 dollár (100.000 HUF), és nem 5000. Elírtam. Bocsi.
2012. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne ez alapján mondj ítéletet, de én így jártam: 3 éve vettem 1 Breitling for Bentley Motors órát kb 20 - ért a Vaterán. A világszép számlapja fogott meg !!! Először leeset a bal segédszámlap mutatója. Visszaraktam. 1 év múlva letört a korona,- beakadt a kabátom ujjába belülről,- a kabát felvételekor. Órás Barátom kicserélte, azóta is ok. A tok és a csat sosem látott acélt, csak a reklámban. Az üveg nem karcolódik !

Nem napi használat, csak üzleti útra.

De olyan csodaszép a számlapja ! ! !

2013. jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!