Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Videokamerám rosszabb minőségb...

Videokamerám rosszabb minőségben vesz fel, mint új korában. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
kb fél éve kaptam 1 kamerát, és most visszanéztem a régebbi felvételeket, és csodálkozva vettem észre, hogy azok jobb minőségűek. Lehet, hogy összekarcolódott a lencse? Ha igen, hogy lehet megjavítani?
2009. jan. 26. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Persze, ez lehetséges. Milyen jellegű változást látsz a régihez képest? A lencse karcolódásai sőtét foltként jelennek meg, homályos ködös kis darabokként a felvételben.


Előfordulhat a képérzékelő degradációja is, ez fakó színekként jöhet ki, bár ehhez több idő kell egy évnél.


Ha más jellegű változást látsz, akkor magyarázd meg, hogy mi változott.


A lencse karcolásai akkor okoznak igazán nagy változást ha már nagyon karcos a lencse. Az apróbbak nem vehetőek észre olyan könnyen. Ha nem nagyon karcos a lencse, akkor egy tisztítás segíthet. Ha mégis karcos, akkor sajnos cserélni kell.

2009. jan. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha szalagos kazetta van benne lehet, hogy az használódott el...
2009. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nem szalagos kazetta van benne. A változás pedig az, hogy nem olyan szépek a színek, mint élőben, olyan fakóak
2009. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!