Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos gitár választás....

Elektromos gitár választás. Mi dönt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nyáron tervezem első elektromos gitárom megvásárlását, a baj csak annyi, fogalmam sincs, mi alapján kéne választanom. Ugyanez vonatkozik erősítőre is, de most fontosabb, hogy a gitárról tudjak meg dolgokat.

1 éve játszom akusztikuson, ismerem az alapokat, gyakorlatban is megy(eget), de a villanygitár terén nagyon nem vagyok otthon.

Típusra strato, esetleg valami les paulra gondoltam, vagy SG. Anyagi határ 40.000 forint lenne.

Na most... Mit érdemes szem előtt tartani egy ilyen vásárlás során? Miért jobb nekem, ha X típusú rajta a híd, 3 pickupja van, vagy esetleg éger test?

Kérlek, ha érveltek, magyarázzatok is, tudni szeretném, miért jobb ez meg az, miért is jobb, mint a másik, stb.

Előre köszi a válaszokat, ha valami kihagytam szóljatok.


2009. márc. 12. 21:15
 1/6 anonim válasza:
24%
bocsi én nemtudok érvelni, de szerintem Fender. olyanja volt Jimi Hendrixnek és a barátom is olyaz használ és szereti
2009. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az egy picit drága lenne, nem gondolod? :)

És persze, jöhetnek márkák is!

2009. márc. 12. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jól indulsz neki. Első gitárra nem érdemes sok pénzt költeni, mert a stílusodat még nem ismered. Én is játszottam Stratocasteren, Gibsonon is de nekem személy szerint az Ibanez jött be. Jobban tetszik a hangja és közelebb áll hozzám. De ettől még szuper gitárnak tartom a többit is. Erősítőből ha minőséget akarsz akkor csakis csöves erősítőt vegyél, de a pénz ami rendelkezésedre áll max egy használtra lenne elég. Mindenhol látod a Marshall head-eket és ládákat, nagyon szépen szólnak, tiszta a hangjuk, ütősek, nekem természetesen a Mesa Boogie jön be, ami Ibanezzel kombinálva messze nem gyakori párosítás. :D

Én klasszikus gitárral kezdtem és mielőtt kipróbáltam a villanygitárt, rájöttem hogy nem tudok más tanácsai alapján választani mert én fogok rajta játszani. Vettem egy kisszériás Hanika mestergitárt és mégis jobban szeretem a Yamaha CGX-101A-t (ami am egy egyszerű "mezei" gitár), LaBella esetleg Thomastik húrokkal.

Én azt tanácsolom Neked, hogy vegyél egy olyan gityót és erősítőt amivel nem léped túl a keretedet, gyakorolj sokat és keress olyan embereket akik szintén gitároznak. Igy ki tudsz próbálni más hangszereket is és rájössz mi lenne számodra a legjobb. Azán ha tényleg komolyan akarod folytatni akkor lehet szétnézni és - sajnos elég mélyen - benyúlni a zsebbe.

2009. márc. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nézd meg milyen árban futnak a Hohner gitárok és kezdetnek vehetsz egyet. Nem világmárka de korrektül vannak legyártva, első gitárnak ideálisak. Erősítőt is valami hasonló kategóriásat próbálj keríteni. Max egy év után a meglévőnél mindíg találsz jobbat. :D
2009. márc. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem 40ezerből kaphatsz jó tanuló gitárt. Nézz szét a www.gitarcentrum.hu oldalon, ott rengeteg gitár közül válogathatsz, és ha esetleg kinéztél egy gitárt, érdemes a www.gitarshop.hu oldalon megnézni hogy valaki nem akar-e pont egy olyan gitárt eladni használtan, mert akkor akár féláron is megveheted:P
2009. júl. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Yamaha egész jó...Fender-t ne vegyél, torz a hangzása.
2010. jan. 5. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!