Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha a belső merevlemez memóriáj...

Ha a belső merevlemez memóriája megtelt, hogyan kell lenullázni?

Figyelt kérdés
Úgy körülbelül egy 9 éves számítógépről van szó amin nincs operációs rendszer. Amikor elkezdtem telepíteni rá az op. rendszert, azt írta ki, hogy vegyem ki a merevlemezt, és ebből arra következtetek, hogy megtelt. Éppen ezért nem tudom, hogy hogy kell lenullázni, mert így op. rendszer nélkül angol szövegek vannak kiírva. Még nagyon kezdő vagyok a számítógépeknél, szóval légyszíves ne használjatok szakszavakat. Válaszaitokat előre is köszönöm.
2011. júl. 21. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen oprendszert szeretnél telepíteni rá?

32 bites windows XP-t próbálj meg rárakni.

Indításnál formázni kell a meghajtót.

Hogy ilyet, írjon, hogy vedd ki a merevlemezt még életemben nem hallottam, szerintem valamit félreolvastál.

2011. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Windows xp-t próbáltam meg. Mivel írtam, hogy nagyon kezdő vagyok nem tudom, hogy hogyan kell formázni a meghajtót.
2011. júl. 21. 16:01
 3/10 Dr. Kovács Apuka válasza:

Nem bántásképpen, valamit nagyon félreértettél. Még a windows telepítők sem írnak ekkora khm. butaságot.

- Vidd el szakemberhez, vagy szervizbe.

Vagy tölts le egy xubuntu vagy lubuntu rendszert (google-val megkeresed, letöltöd, kiírod egy cd-re azzal a géppel, amivel épp most netezel) és azt telepítsd. Kicsi a helyigénye, gépigénye, jobban bírja a rosszalkodó hardverelemeket, és ingyenes, jogtiszta. Netezni, zenét hallgatni, filmet nézni, szövegszerkeszteni azzal is tökéletesen lehet.

Frissebb, lágyabb, jobb érzés.

2011. júl. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy kezdő biztosan nem fog tudni kiigazodni egy linux rendszeren, hülyeség azt ajánlani, hiába jogtiszta és ingyenes...
2011. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most ezt írta ki a gép:

A telepítő nem talált a számítógépben telepített merevlemezes meghajtót. Ellenőrizze, hogy van-e bekapcsolt merevlemezes meghajtó, és az megfelelően csatlakozik-e a számítógéphez és a lemezzel kapcsolatos hardverbeállítás megfelelő-e. Ehhez lehet, hogy szükség van a gyártó által biztosított diagnosztikai, illetve beállító program futtatására.


Hát ebből lehet, hogy szerviz lesz. Szerintetek kb. mennyibe kerülne?

2011. júl. 21. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Szervíz? 9 éves gépet javíttatni akarsz? :) matuzsálemnek viszont még nagyon siheder... Inkább kukázz valami kocka haverodnál egy lompos vinyót.
2011. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dr. Kovács Apuka válasza:
Hát, akkor jobb kézzel bal váll fölött dobd hátra. Vagy add el alkatrésznek, és vegyél pár rugóért egy márkás használtat, nézz körül pl. a marseus.hu-n.
2011. júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dr. Kovács Apuka válasza:

Linux: annak furcsa a linux, aki már megszokta a windows, éppen azért ajánlom kezdőnek. Láttál már aktuális ubuntu linuxot? Szerintem könnyebb még telepíteni is, mint egy windowst.

Félreértés ne essék, nem akarok téríteni, én is használok windowst a linux mellet.

2011. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Szerintem akkor veszek egy új belső merevlemezt, és megpróbálom a linuxot is. Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2011. júl. 27. 10:20
 10/10 anonim ***** válasza:

ööö...talán nem fogalmaztam pontosan :)

a 9 éves, működésképtelen géped értéke nulla, én nem költenék rá.

egy új vinyó árából meg találsz használt, működőképes gépet is.

2011. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!