Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Azt hallottam, hogy vhogy ki...

Azt hallottam, hogy vhogy ki lehet számolni fejben is, h egy bankkártya szám jó-e. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Tudjátok hogyan lehet kiszámolni? Van egy egyszerű számítógépes program, amivel ki tudom számolni, hogy egy bankszmla szám jó-e, de ez akkor olyan egyszerű, h program sem kell hozzá?
2011. aug. 3. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy jó egy bankkártya szám?
2011. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
gondolom érvényes.
2011. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én bankártyaszámom jó, de mit kell ezen kiszámolni?
2011. aug. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A bankszámlákhoz hasonlóan valóban tartalmaz a bankkártya száma is egy ellenőrző számot. A bankkártyaszámok felépítése:

Kártyatípus-azonosító, bankazonosító, kártyaszám, ellenőrző szám.

Ebből az első rész az triviális, a kártya típusából ered, a bankazonosító szintúgy egyértelmű, a kártyaszám egy növekvő sorrendű sorszám, az ellenőrzőszám pedig modulo elv alapján generált szám.

Az, hogy "fejben kiszámolható", elvileg igen, ahogy a bankszámlaszám is ellenőrizhető fejben.

2011. aug. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
a napokban kijött egy cikk a technetről, hogy számgenerálóval random számokat beírtak online bankkártya számnak, mert látták, hogy a bank oldalán a link sorban a bankkártya szám is megjelenik. többször próbálták, és így egy csomó pénzhez jutottak. hogyha ezt meg lehetne csinálni józanparasztiésszel, akkor már ha valaki nagyon elvetemült lenne, akkor egyben gazdag is. persze csak ha nem bukik le. szerintem nem lehet számolgatással érvényes számhoz jutni.
2011. aug. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A fent említett módom épül fel egy bankszámla/bankkártya szám.....


Érdekes a felhozott hír, itt a linkje:


[link]


Érdekes volt a C*-Banktól ez a megoldás. :-P


A bankoknál az e-ügyintézés nagyon szigorú szabályokat követ ... vagy mégsem? ( ip cím alapján be lehet határolni azt a körzetet, ahonnan a legtöbbször léptek fel a bank oldalára ), így ki lehet szűrni őket. Hiába bújnak el hamis ip cím mögé, sokan nem tudják, hogy bűncselekmény esetén az anonim IP-s szolgáltatásokat kínáló cégek is kötelesek a valódi ip címeket is kiadni..........


A külföldi Banki rendszerek ( már ha jól tudom ) mentik a belépések idejét, ip cím, azonosító, illetve azt is, hogy a pc milyen egyéb azonosítót küldött el. Általában a net kártya sorozatszámát vagy a router azonosítóját is el szokta menteni.......5 évig örzik ezeket az adatokat.


Könnyen visszakereshető adatok, a net-szolgáltatók segítségével gyorsan megtalálható az előfizető is..


Mindenesetre gratuláljunk a Banknak is ....

2011. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat, a kedves válaszolónak pedig, aki nem tudja, miért kell kiszámolni, hogy érvényes-e a bankkártya szám üzenem, h nem a sajátomat akarom természetesen kiszámolni. Szállodában dolgoztam, és volt, hogy szobafoglalásnál telefonon vagy emailben adták meg a bankkártya számot. Csak mint biztosíték, h ha nem jönnek, az első éjszakát rájuk lehessen terhelni. Mivel a számítógépes rendszer nem ellenőrizte a bankkártya számot, egyszer melléfogtunk. A vendégek két éjszaka tartózkodás után leléptek, a takarítók vették észre, h nincs semmi cuccuk a szobában. Megvolt egy bankkártya számunk, de az persze nem volt jó...és mivel hallottam, h ki lehet számolni, h érvényes-e egy szám, akkor így az ilyen esetek elkerülhetőek lennének. Számítógépen, mint írtam van is ilyen program, hogy beírsz egy számot, és kiírja, h jó-e. De ettől még nem lehet vele vásárolni, meg levenni róla pénzt, mert a lejártai dátumot nem tudod meg, sőt az ellenőrző 3 jegyű kódot sem.
2011. aug. 4. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Na ez nekem magas mint tyúknak az ABC...
2011. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez ok, de te pont annyira ki tudod számolni az ellenőrző karaktert, mint ahogy ki tudja számolni azt a kedves vendég. Attól, hogy a bankkártyaszám szabványos, azaz lehetséges értékű, még nem biztos, hogy van mögötte egy érvényes bankkártya. És mit csinálsz, ha egy lejárt kártya számát diktálják be, amelyet nem hosszabbítottak? Az nem megoldás, hogy te "fejben ellenőrzöd" a modulók segítségével, hogy vajon jól van-e a kártyaszám generálva. Az a megoldás, hogy a foglaláskor a kártyára terhelitek az első éjszakát és tartásban hagyjátok. Vagy ellenőriztetitek a banki rendszeretekkel a kártya terhelhetőségét.
2011. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!