Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jó a kapcsolási rajzom?

Jó a kapcsolási rajzom?

Figyelt kérdés

[link]


Ha valami nemjó jelezzétek, továbbá ha valamit túlbonyolitottam, vagy lehet egyszerűbben is szóljatok...

Az a gyanúm, hogy hibáztam amikor a VDD és a VSS eket rákötöttem + - ra...de nem biztos...(Az MCP 4011 az digitális potméter)


2011. szept. 23. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha erre választ is akarsz, miért nem a hobbielektronikán kérdezed meg? Ott értenek is hozzá!
2011. szept. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem. A hibát ott követted el hogy azt hitted majd ezzel csinálhatsz fényerőszabályzott ledeket.

Erősen elcseszted.

Számold már ki légy szíves hogy 50 kilóval mekkora áram folyik a ledeken.

És hússzal?

És öttel?

Eleve a led milyen típusú? 5V-al begyújt szerinted sorban 3 db?


Ezt még gyakorolni kell...

2011. szept. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szimmetrikus táp, szóval tíz volttal gyújtja. Ha már kötözködünk...
2011. szept. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Szimmetrikus táp, szóval tíz volttal gyújtja. Ha már kötözködünk..."


A PIC 5V-os, ha már kötözködsz.

2011. szept. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen fényerősség szabályozót akar lenni, és bocsi , de nagyon kezdő vagyok, most kezdett érdekelni a dolog és igazából egy-két képletet ismerek pl. R=U/I szal ha valaki tud segíteni az elindulásban, nagyon megköszönném
2011. szept. 24. 09:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor le fog égni a PIC, mert ezen a kapcsolási rajzon 10 Volt a táp potenciálkülönbsége...
2011. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
valaki mondjon már valamit, h mit javitsak ki rajta stb.?
2011. szept. 27. 19:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Fentebb írtad: nagyon kezdő vagy. Hát a PIC-ek nem éppen kezdőknek való elektronikai elemek. Nem kell megsértődnöd, hanem szépen, komótosan, fokozatosan meg kell tanulni a dolgokat, aztán az ismeretek birtokában meg kell venni az alkatrészeket, és meg kell építeni a kapcsolást.

Azt ne várd el, hogy bárki is kioktatgasson téged, hogy mit rontottál el, különösen, ha elvi hiba van a lerajzolt elképzelésedben. Mindenki számára az idő érték, senki sem fogja tudni a kezed fogni menet közben.


A neten vannak kész kapcsolások szinte mindenre már, sőt sok kapcsolás szettben, egység csomagban is megvásárolható.

2012. dec. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Akkor le fog égni a PIC, mert ezen a kapcsolási rajzon 10 Volt a táp potenciálkülönbsége..."


Ezt erősen benézted.

2012. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!