Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy kisebb méretű családi ház...

Egy kisebb méretű családi ház áramellátásához mekkora teljesítményű szélgenerátor szükséges?

Figyelt kérdés
600w-os elég?
2011. szept. 28. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha csak világításra használod akkor elég lehet.
2011. szept. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudom az árakat de nem jobb egy hőszivattyú?
2011. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 titak válasza:

600W még a világításhoz is csak energiatakarékos izzókkal elég.


Számold össze az összes fogyasztó teljesíményét amikről valószínűsíthető, hogy egyszerre lesznek bekapcsolva (pl. TV, bojler, hűtő, mikró, hajszárító, számítógép, világítás, barkácsgépek, stb.) és adj rá még 30% tartalékot is, mert bekapcsoláskor nagyobb a fogyasztás. Legjobb esetben is 10KW körül fog mozogni.


És hogyan akarnád megoldani az állandó 230V feszültséget?

2011. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mit akarsz működtetni??? mert ha mikró hajszárító bojler az tuti nem lesz jó mivel rögtön leszívja! és hogy bírja teszem fel az több millió!
2011. szept. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]

én valami ilyesmire gondoltam. azért gáz mert a villany elvezése a házhoz 1,5m forintba kerülne és arra gondoltam h ha meg lehetne oldani mondjuk max 2M -ból alternatív megoldással az nagyon jó lenne és a szélgenerátort találtam legjobb megoldásnak.....

2011. szept. 28. 09:39
 6/11 A kérdező kommentje:

ezt olvastam most a szélgenerátorról: -Lakóterület közelében nem alkalmazható, mert a generátor erős, váltakozó elektromágneses teret hoz létre, ami az egészségre ártalmas.

-Zajkibocsátása és a keletkező elektromágneses tér révén zavarja az élővilágot.


ezek után már tényleg nem tudom....

2011. szept. 28. 10:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez attól több lesz sztem (1.5M) :S jó megoldás az biztos de nagyon nagyon drága.

Ez a tiszta energia ma még piszok durva árban van!

2011. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Olyat tudnék javasolni hogy szolár üzemű sziget rendszerű ellátás, én nem vagyok szakija csak érdekelnek.

Pl. nem muszáj szinuszos inverterre beruházni mivel a PC-nek a szünetmentese is csak szimulált szinusz hullám szval ezek olcsóbbak! sokkal! Egy 1200W-os inverter sztem megtenné a házba de viszont azzal nem lehetne ill nem lenne célszerű nagyobb fogyasztókat üzemeltetni pl. mosógép, hajszárító, vagy flex :S oda talán jobb lenne egy 2Kw-os generátor amit be be indítanál, nincs igazán jobb ötletem mert ezek piszok drága mulatságok.

2011. szept. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"-Lakóterület közelében nem alkalmazható, mert a generátor erős, váltakozó elektromágneses teret hoz létre, ami az egészségre ártalmas..." - ez a része konkrétan baromság, ellenben van zaja, és vibrációs hatása is, általában ezért kerül külön oszlopra akkor is, ha amúgy mehetne tetőre rövidebb oszloppal.
2011. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért jó lenne tudni, hogy az az erős EM tér mégis hány Tesla vagy V/m és milyen a frekvenciája. Megvannak az egészségügyi határértékek, ha azokat nem lépi túl, simán mehet.


Ellenben a széllel az a baj, hogy akkor termel, ha fúj. Ha nem, akkor nincs áramod, vagy nagyon komoly akkumulátortelep kell. Utóbbi nem tudom, mennyibe kerül, de nem lesz olcsó.


Szerintem nem úszod meg az áram behúzását...

2011. szept. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!