Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudok házilag sokkolót...

Glekfan kérdése:

Hogy tudok házilag sokkolót készíteni?

Figyelt kérdés
Hogyan tudok egy nem nagy de érezhető feszültségű sokkolót csinálni,egyszerűen???Légyszíves az ien válaszoktól mint pl. vegyél,ne csinálj,minek az! ezektől kíméljetek!
2011. okt. 20. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szereld ki egy egyszerhasználatos fényképezőből a vaku részét kompletten.

A villanócső helyett az ujjad dugd a két drót közé. Csak 1 ceruzaelem kell hozzá, de nagyon megßasz. Viszont ez nem sokkoló. A sokkoló nem 1 pillanatra hat, hanem kicsit tovább.

2011. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi.De nekem ennél egyszerűbb kéne!Akkor nem úgy mondom hogy sokkolót hanem hogy sokkolóhoz hasonló rázó eszköz ami nem sokáig hat,és nem olyan erős.
2011. okt. 20. 19:31
 3/11 anonim válasza:
Minek az xD
2011. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én vagyok az előbbi válaszoló: De én tudok egyet öngyujtónak a rázó részét kiveszed nem annyira ráz és egyszerű ;)
2011. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az nagyon gyenge!annál erősebbre gondoltam :/
2011. okt. 21. 13:05
 6/11 xido válasza:
72%
Valamelyik nem túl népszerű politikus fotója legyen kéznél..vagy az anyós fotója:)
2011. okt. 24. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Egy eldobható fényképezőgépből csinálhatsz már én se tudom hogy de engem is érdekel.Vagy akármilyen ből csak filmes legyen és ne digitális.
2012. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Hát, egy telefontöltőből szedd ki a trafót. tegyél rá egy kilenc voltos elemet, és kösd be fordítva.

köss rá egy kapcsolót,

Igy bekapcsolásnál egy gyenge szikrát fogsz kapni, kikapcsolásnál pedig az induktivitás alapján egy nagyon magas ( a 9 volthoz képest) feszültséget fogsz kapni.

A probléma ezzel hogy a kapcsolón fog áthúzni ha nincs zárva az áramkör. És a trafó sem erre van kitalálva, ha valahol nem homogén, vagy gyengébb a szigetelés, belső szikra jön létre, ami károsítja a szigetelő a nyagot (vezetővé teszi, vagy nagyon lecsökkenti a szigetelő képességét) igy pár próbálkozás után tönkre megy.

Lehet persze fejlesztgetni, hogy egy oscillátorral az elem jeléből sinuszos jelet készítesz, amit feltranszformálsz egy sima trafóval, azt meg belevezeted egy MArkx kaszkádba, amire meg rákereshetsz neten :D

2013. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3 tekercs+ferrit, elem, 2 ellenállás és egy tranzisztor. Sokkolót egyszerűbbet nem ismerek.
2014. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Fushion123 válasza:

Milyen tekercs? csak mer engem is érdekelne :D

-

2015. máj. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!