Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Saját célra szeretnék szélkere...

Saját célra szeretnék szélkereket építeni ehhez milyen engedélyek kellenek és milyen sorrendben érdemes a hatóságokat végig járni?

Figyelt kérdés
A helyi építésügyi előadó 3 hónap alatt nem tudott értelmest válasz kinyögni.
2008. márc. 23. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ez attól függ hol akarod. mert a házadnál tuti nem fogják engedni.


németországban élek és áz apósomék egy olyan részen élnek ahol szélerömüvek százazi minden felé. de itt szinte a 365 napból 370-t fúj a szél. meg is kérdeztem az apósomat miért nm épít egyet a kertbe aztán levan a gond az áramról, de nem engedik nekik a házak közelébe , meg van milyen messzeseégbe lehet.

itt energia vállalatok építik de nagyon fontos hogy hova mert már olyan sok van hogy le árnyékolhatnák magukat.


otthon tudom pár éve a falu akart építettni egyet és kitört a botrány. így szerintem feljtsd el a kertebe- ha megvan a hely és a tevrek akkor menj be egy igen nagy tervezö irodába mert nekik megvannak a kapcsolataik kiket kell felkeresni. olyat keress akik közintézményeket is építenek, nem csak néhány kis viskót.


otthon ezeket sajna nem támogatják, ítt meg minden második ház vagy akár istáló teteje is tele van napenergiával. volt hogy domboldalon volt a napenergia táblák. it az alternatív energiát támogatják nagyon. söt az egyik energia vállalat azzal reklámozza magát hogy más a tenger alatt is vannak turbináik és ott a tengeráramlásból nyerik az energiát.


ha esetleg sikerült bármit is elérned kiváncsi lennék írj privit légyszi.

2008. márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez egy nagyon kicsit nem igaz amit az előttem szóló szólt.

Amennyiben nem nagy teljesítményű, és nem 100 m-es nagyságrendű magasságra tervezed a széltornyod, akkor nem engedélyköteles. Illetve maga az ÉPÍTMÉNY lehet engedélyköteles, de az KIZÁRÓLAG a toronyra vonatkozhat (ezt a helyi építésügyi rendeletben kell megnézni, hogy milyen magasságkorlát van bevezetve.)


Nyugodtan építheted a kertedbe is, házadra is, nem zárja ki ezt a lehetőséget semmi.


Arról azért érdemes tudnod, hogy hazánkban csak igen szűk területen gazdaságos a rendszert kiépíteni és üzemeltetni.

Én ennek a területnek nagyon utájanártam, és a megtérülési mutatók igen rossz eredményt adnak. (Pláne ha sziget üzemű rendszert akarsz, és nem hálózatra táplálót.)


Ha kérdésed van, tedd fel, szívesen válaszolok rá!

2008. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel a kapcsolatot szerintem ezzel a sráccal, ő biztos tud válaszolni a kérdéseidre:


[link]

2008. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!