Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyit fogyaszt egy 2.5A...

Mennyit fogyaszt egy 2.5A 250V karácsonyi világító ablakdísz?

Figyelt kérdés

Az eszközön nincs felirat de a dugóra ez van írva 2.5A 250V. Akkor kb 600 wattos lenne?? Kb 20 izzó van rajta. Ilyen:

[link]


2011. dec. 18. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
0,6 W egy ilyen izzó, én 35-öt számoltam így hirtelen, tehát 21 W a teljesítménye.
2011. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Hát elképzelhetetlen adatokat tudnak ráírni ezek a galád kis kínaiak de egész biztosan nem 575 W-os egy ilyen szerkezet(mert az adatok szerint ennyi lenne).

Egy db ilyen kis izzó kb 2-5 W névleges fogyasztással bír ami azt jelenti hogy a te csillagod 70-135 W névleges fogyasztású lehet mert 35 kis izzót számoltam rajta.

2011. dec. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Helyesbítek, 0,84-0,98 W egy ilyen izzó. Tehát 29-34 W az egész.

2011. dec. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%

Tegyük fel hogy 1W-os izzók hogy kerek szám legyen.

Sorbakötöd az 1W-os izzóid, akkor a fogyasztása 1W lesz. Feltéve ha egyet kiveszel és mind kialszik.

Ha két kör van, akkor 2W.

2012. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Azt írod, hogy a "DUGÓ"-ra van írva a 2,5A/250V. Ez annyit jelent, hogy a DUGÓ ennyit bír maximum, ennyit garantál a gyártó. Nem tehetsz rá 250V-nál nagyobb fesz-t, és nem folyhat rajta 2,5A-nél nagyobb áram. Ez magáról a készülékről - ami ebben az esetben valahány izzó - nem mond el !!!SEMMIT!!! Nézd meg a PC-d "DUGÓ"-ját, vagy bármelyik készülékedét (hűtőgép, gorfi-sütő, kávéfőző, mikro, stb.), mindegyiken hasonló felirat lesz. Ez csak a "dugó"-ra vontakozik, semmi köze ahhoz, hogy azt a "dugó"-t milyen készülékbe építették be.
2012. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!