Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Maximum 25ezer forint értékben...

Maximum 25ezer forint értékben szeretnék digitális fényképezőgépet venni?

Figyelt kérdés

Semmi komoly célra nem akarom használni, csak magamat, a családot, a barátaimat fotózni. Egyébként sajnos SEMMIT nem tudok a fényképezőkről, így azt se, hogy milyen szempontok alapján állapíthatom meg, hogy melyik a jobb.

De jó lenne ha lenne rajta:

-makró

-jó vaku

-éles kép

-olyan effekt, ami javítja az arcbőrt, a színeket, barátnőm gépén valami modellképnek vagy valami ilyesminek hívják


Köszi előre is a segítséget! :)


2011. dec. 19. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ár-érték arányban a Fujik jók. Nekem pl AX200 van, amire neked kell, elég. Effektnek meg ott a fotóbolt.
2011. dec. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál, el tudnál esetleg nekem küldeni egy képet, amit ezzel a géppel csináltál? :)
2011. dec. 19. 00:18
 3/8 anonim ***** válasza:

6 mpix, makró

[link]

2011. dec. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jajj de kis édes

Tényleg jó a minőség. Legalábbis az én nem-szakértő szememmel. Köszi!

2011. dec. 19. 00:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszi, átadom neki. :)

Az eddigi képek kb 80%-a ilyen (a maradékot meg a könyvtárban fényképeztem könyvek oldalairól :D), úgyhogy nem tudom, más szituációban mit tud, de ezzel engem is meggyőzött. A 12 megapixelt soha nem használtam ki, 6 elég nekem.

Ha erre jár valami komolyabb fényképész, megmondhatná, hogy tényleg jó-e, vagy csak én gondolom úgy. :)

2011. dec. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nem tudom fog e járni valami szakértő erre :) én nem vagyok az, most készülök venni egy Olympus VR-310 modellt , 10X optikai zoom-mal.


[link]

2011. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Jár erre egy.


A kérdezőnek: Barátok, család fotózására a digitális gép teljesen rendben van. A gondod talán ott fog kezdődni, hogyha beltéri képeket akarsz majd csinálni kevés fénynél. Amint írtad, abból azt vettem ki, hogy hobbi célra szeretnéd itt-ott használni. Erre ez teljesen megfelel. Mint láthattad belinkelt egy válaszoló egy képet. Na neki csak annyi üzennék, hogyha komolyabban szeretne ezzel foglalkozni akkor még egy 10.000 képet lőjön el. Kérdező amit leírtál azok jó dolgok ha vannak. Ha megengeded a végén ajánlok csak 1-2 gépet. Addig reagálok a többiek válaszára.


Utolsó válaszoló: 14megapixeles gép már elégsz jó képeket csinál. Viszont digitális gépeknél nem mindegy, hogy milyen célra használják. Mivel az objektívje nem cserélhető, ezért mindenhol nem tudsz vele jó képeket készíteni. Neked is csak azt tudom mondani, hogyha elfogy a fény és beltéren leszel akkor nem fogsz tudni túl jó képeket készíteni egy digitális géppel. Ezek a gépek tényleg csak hobbi célra valóak, és nem valami kolyabb dolgokra. Digitális fényképezőgéphez mérve ez egy egész jó gép (!)HOBBI(!) célra. Ha csak arra kell, hogy néha itt ott lőj vele egy-két képet akkor ez ilyen célre tökéletesen meg fog felelni neked. Ha viszont komolyabban gondolod, akkor egy Canon EOS 1100D-t tudnák ajánlani, ami már cserélhető objektívvel van.


Én fotós vagyok szakma szerűen, ezért inkább a tükrös gépekhez értek, a digitálisakhoz kevésbé, mivel elég kevés ideig (2hónapig) használtam egyet. Amúgy az Olympus SP-800UZ-t csak ajánlani tudom. Én jelenleg Canon EOS 60D-t használok egy Canon EF 70-200mm F 4.0 L USM objektívvel és egy Canon SpeedLite 430EX II-vel. Ezzel már jó képeket lehet csinálni. Ha valaki olvassa és érdekli a fotózás annak ajánlom.


Na, de kedves kérdező amiket én ajánlanék neked:


Sony Cyber-Shot DSC-W510 - 24.000FT

Nicon CoolPix L23 - 16.120FT


Ha viszont ajánlhatok egyet, akkor neked is az Olympus Sp-800UZ-t ajánlom. Megbízható gép, és még bővebb témában is tudsz vele fényképezni. Full Auto mód, Választható téma mód(Dokumentum, Lágy háttér, Multi-expozíció, Tüzijáték, stb..), Panoráma kép, Magic mód (Halszem, Pin Hole, stb efekt)...Ha tudsz rá többet is költeni mindenképpen ezt vedd meg!

2011. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi, nem akarok én ezzel komolyan foglalkozni, nekem elég, hogy megmarad az állatom az utókornak. :D Az előző 2 mpix HP-m után ez a gép is nagy előrelépés volt.
2011. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!