Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy működnek azok a karácsony...

Hogy működnek azok a karácsonyfa égősorok, ahol ha kiég egy kis izzó, attól még világít tovább a többi, viszont mikor ki is vesszük a foglalatból a kiégettet, akkor az egész sor elalszik?

Figyelt kérdés
A márkája: Juego de Luces de Navidad, és már iszonyú régen vettük (kb. 15 éve). Villog, ami kell is, mert különben leolvad róla a műanyag. 5 sor van párhuzamosan kapcsolva, minden sorban 20 égő, szóval összesen 100 db. De soron belül is csak akkor alszik el az összes, ha kiveszünk egyet, ha csak szimplán kiég, a többi tovább világít. A sor első égője színtelen üveg, és ő villogtat, gondolom bimetall van benne, viszont ha kicseréljük egy színesre, akkor nem fog villogni, és az így első helyre került színes sem fog világítani. A többi meg nem fog villogni, és úgy felforrósodik, hogy leolvad róla a műanyag.

2011. dec. 29. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy egy nagyon nagy ellenállású anyaggal gyakorlatilag rövidre vannak zárva az izzók, de az izzószál kis ellenállása miatt, ha az ép, az áram arra "folyik". Amint kiég az izzószál, úgy az áram a nagy ellenálláson keresztül tovább áramolhat, biztosítva a széria működését. Ha a kiégett izzót eltávolítjuk, vele együtt a nagy ellenállást is, így az áramkör megszakad és nem ég tovább.
2011. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ én is erre gondoltam amúgy, de ezt te biztosra tudod, vagy te is csak erre tippelsz? Amúgy nekem ez azért fura, mert akkor azon a nagy ellenálláson hő fejlődik a kiégett izzókban, és ez így nem tűzveszélyes? Ráadásul a többi izzónak ekkor halványabban kéne világítania, de nem világít halványabban.
2011. dec. 30. 17:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Vagy akkor pont ezért olvad le róla a műanyag, ha nem villog, na szép. Amúgy azt visszavonom, hogyha az első színtelen -és egyben villogtató funkciójú- izzót kicserélem színesre, akkor az nemcsak villogni nem, de világítani sem fog, mert kipróbáltam, és világít, viszont az továbbra is nagy rejtély, hogy hogy lehet az, hogy mára az 5 sorból csak 2 működik, és a 3 elromlott sor 3*20=60 izzójából mindössze 16 db jót sikerült kiválogatni, a többi 44 mind kiégett, és ráadásul az eloszlása is érdekes, mert a 3 rossz sorból a középsőből "csak" 6 égett ki, és a maradék 14 jó volt, míg a másik két rossz sorból összesen volt 2 db jó izzó és az is ugyanabból a sorból, tehát volt 1 olyan sor, ahol az összes izzó kiégett. :S Hogy éghetett ki az összes egyszerre? Zárlatos lett valahogy vajon? Tudom már rég ki kellett volna dobnom ezt a veszélyes, totálkáros régiséget, de amíg nem jövök rá a rejtélyre, nem szívesen dobnám ki. (A karácsonyfán természetesen NEM ez van fent, hanem egy új [az is van már jópár éves, mert még a Skálában vettük, ami helyén most az Allee áll] égősor, csak annak meg az a szépséghibája, hogy mind egyforma színű, és villogni sem tud, ja és nem 100 db-os, hanem csak 40. De legalább biztonságosnak tűnik, mert évek óta azt használjuk, és sem a műanyagja nem olvad, se ki nem égett még egy se.)
2011. dec. 30. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!