Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani azt,...

Hogyan lehet megoldani azt, hogy egy áramkörben egy izzó fél másodpercenként villogjon?

Figyelt kérdés
Csináltam egy olyat, hogy egy telefontöltőt felhasználva áramforrásként, rá köttem egy izzót, és úgy szeretném hogy az az izzó fél másodpercenként pillogjon. Mivel oldható meg? innentől nem értem már mit kell még csinálni :D

2012. febr. 8. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy tranzisztoros vagy IC-s áramkört kell építeni ami ki be kapcsolja az izzót.
2012. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De itt a baj. mert nem értem ezeket már..

Mivel lehet össze állítani? mik kellenek hozzá?

Maradjunk a tranzisztorosnál mert azt értem nagyjából, hogy mi az.

Honnan tudhatom meg egy tranzisztorról hogy milyen kell, hogy nekem megfeleljen,

2012. febr. 8. 16:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi ic meg tranzisztor ne bonyolítsuk.

Csak egy időkapcsoló relé kell amire csak sorba kell kötni az izzóval.A legtöbb ilyen relé szabályzós így egy kis potméterrel te magadnak beállítod milyen időközönként kapcsoljon és kész is.

2012. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ó, hogy ez mennyivel egyszerűbb......:D

Mit gondolsz mit tartalmaz egy ilyen szabályozható "relé". Hát többek között például tranzisztorokat, vagy egy IC-t......


Amúgy meg vegyél villogó ledet, annál egyszerűbben nem tudod megoldani. Az izzó úgysem bírná tartósan a villogást.

2012. febr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

" Ó, hogy ez mennyivel egyszerűbb......:D

Mit gondolsz mit tartalmaz egy ilyen szabályozható "relé". Hát többek között például tranzisztorokat, vagy egy IC-t......,,


NE ÍRKÁLJ MÁR HÜLYESÉGET! EGY ILYEN RELÉ NÉHÁNY ÉRINTKEZŐPÁRT TARTALMAZ(SEMMILYEN ELEKTRONIKUS ALKATRÉSZT) -NÉHÁNY KIVEZETÉSSEL AMIBŐL JELEN ESETBEN 2-T KELL BEKÖTNI A KÉRDEZŐNEK!

TEHÁT TE BONYOLÍTASZ FOLYTON!

2012. febr. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Te írtál a potméterrel szabályozható reléről, ne háborogj. Egy sima relét hogy szabályzol potméterrel? Egy relé nem fogja neked villogtatni, pláne nem szabályozható ütemben, ahhoz bizony kellenek aktív elektronikai alkatrészek. Azért tettem idézőjelbe a relét. Aki egy izzó villogtatásához kőkorszaki eszközt ajánl, az ne dobálózzon már a másik hozzá nem értésével. Amúgy beragadt a Caps Lock nálad?
2012. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel ráérek, kerestem egy "relét", ami alkalmas a kérdésben szereplő célra(ahhoz persze túl van variálva, arra megfelelne mechanikus relé nélküli megoldás is, csak Capslock Man kedvéért linkelem)

[link]


.....és lám mi figyel a kis panelen, hát nem egy kis IC? De. Hát még ha értenék is hozzá......

2012. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!