Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen ehhez hasonló kompakt...

Milyen ehhez hasonló kompakt (bridge) gépeket ismertek?

Figyelt kérdés

A legfőbb szempontok : minimum 12 megapixel (croppoláshoz jól jön)

- viszonylag nagy zoomátfogás

- viszonylag nagy blende választék (2.8-8 minimum)

- jó minőségű kép (magas ISO érzékenységnél is !! )

- Min 2 Frame Per Secundum sorozar mód max minőségű kép készítésénél.

- Előnyök : AA-s elem, SD memóriakártya.


2012. febr. 22. 15:47
 1/6 A kérdező kommentje:
További előnyök : RAW képformátum támogatottsága, Expozíció sorozat, Makro közelpont viszonylag alacsony (2;1 cm) Ár olyan max 50-60 ezer forint. Kb 2010-ben kiadott gép. A válaszokat ( ha van ), előre is köszi. :)
2012. febr. 22. 15:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem találsz nagy zoomátfogású, f2.8-ról induló gépet, 50-60 ezer körül pedig semmi nem lő RAW-ben. A magas ISO-ról nem is beszélve. Neked valami Nikon P7100 kéne, csak az annyiba is kerül...


Ebben a kategóriában a Canon SX-ek, meg a négyjegyű Fuji sorozat (pl. s4000) szokott menni.

2012. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy marad az öt éves 550UZ-s olympusom. A baj vele csak a zajos képek, és az alacsony megapixel/fps sorozat módban.
2012. febr. 23. 15:23
 4/6 gergoap ***** válasza:

Miért ne lehetne találni!? Én pont ilyet találtam és használok. Fuji S200EXR. Mindent tud! Viszont a lítiumos akksi sokkal jobb, hidd el, én sem gondoltam idáig.

Olvasnivaló: [link]

2012. ápr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ennyiért már dslr-t veszek.
2012. ápr. 2. 22:09
 6/6 gergoap ***** válasza:

Vegyél! :-)

Én 75.000-ért vettem. Ha veszel egy DSLR-t kitobjektívvel együtt min. 150.000, + egy 18-200-as obi hozzá megint vagy 150.000.

Én összehasonlítottam a pixinfo.hu-s tesztképeket és sokkal kisebb arányban van a képminőség különbség, mint a az árkülönbözet, szóval nem ér annyit az egész szerintem.

Aminek már kicsit szebb képe van, az Nikon D800-as kategória, de még ott is találtam hibákat, a Mamiya 645DF, ami viszi a pálmát képminőségben nálam.

[link]

2012. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!