Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék elektromágnest...

Szeretnék elektromágnest készíteni?

Figyelt kérdés

Megprobaltam csinalni egy elektromágnest állitolag ugy kell hogy veszek egy szigetelt vezetéket majd rátekerem egy vasrudra majd az elemhez csatolom oké de akk mért nem megy?9-V-os elemet használok de valahogy mégsem jo.Csináltam képet hogy érthetőbb legyen a dolog:

[link]



2012. márc. 20. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Aranyos próbálkozás :) Sokkal több menet kell, és nagyobb feszültség (na meg áramerősség)
2012. márc. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ehhez sokkal több vezeték kell, sokkal sűrűbben, és sokkal több vezetéksor egymás tetejére (h a sugár minél nagyobb legyen).

most ezt komolyan gondoltad amúgy?

2012. márc. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Valahogy így?:P

[link]


De a toshiba 9 v-os elemmel nem mukodik az 1.5-v-os duracellel pedig kicsit mukodott szoval veszek egy 4.5v-ot ami tovabb tartos es ugy erosebb lenne a magnet.Am nem tudom miert nem megy a toshiba?:P

2012. márc. 20. 19:30
 4/5 anonim ***** válasza:
2012. márc. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az előző válaszíró által ajánlott videóban milyen eszköz az, amivel a vezetéket az elemre kötötték?
2013. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!