Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nyomtató patron újratöltés...

TomThunderbolt kérdése:

Nyomtató patron újratöltés házilag, de hogyan?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek! Abban már biztos vagyok hogy ez megoldható csak azt nem tudom ,hogy hogy csináljam. Mit Kell hozzá vennem?

Kell hozzá másmilyen patron vagy jó az eredeti?

(két nyomtatóm van az egyik egy régebbi :Hp Deskjet845c és egy újabb Hp deskjet 5550)Ja és ha tudnátok küldeni linket azért is elég hálás lennék :). Köszi!


2012. máj. 30. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Feketében segíthetek!

A gyári patront megfogod és fúrsz egy lyukat a tetejére, egy vékonyka fúróval!

Majd egy injekciós fecskendőt és tűt veszel és felszívod a patronodnak megfelelő (ml) tintát, amit olcsó pénzen veszel a töltéshez!

Én ilyent használok:


[link]


Ezen speciel teljesen jól felszerelt tű van, amivel csak bele kell nyomni a tintát a patronban lévő vatta szerű anyagba.

Majd LÉGMENTESEN vissza kell zárni a lyukat a tetején.

Figyelmeztetlek, hogy a legtöbb nem gyári tinta egy pár nap alatt beszárad!!!

Ezt papírzsepire cseppentett alkohollal vagy ablaktisztítóval megoldom, úgy hogy az egyik felére teszem a folyadékot és addig tunkolom a nyomtatófejet bele, míg a teljes hosszában nem jelenik meg a tinta!

Tehát egy pár tunkolás a folyadékos oldalra, majd leitatás és ellenőrzés a száraz oldalon!

Ha olyan hosszan megjelenik a fekete szín a zsepin, mint a nyomtatófej vágása, akkor megy vissza és nyomtatok nyomban!

2012. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alkoholt NE!

Desztillált vízzel viszont kiválóan lehet tisztítani.

Csapvízből mész válhat ki és eltömi a fúvókákat.

Az alkohol egyes típusoknál (főleg az epson piezo fúvókák környezetében) igen nagy kárt okoz. Más esetben sem javasolom. A legjobb oldószere a printer festéknek a desztillált víz. Esetleg a felületi feszültség csökkentett desztvíz.


Régebben az volt a mániám, hogy házilag készítek hozzá tintát, vagyis festéket. Festékként élelmiszer színezéket használtam. Ez por alakban a József körúton a vegyszer boltban könnyen beszerezhető volt. Kellett hozzá desztillált víz és elilénglykol, hogy ne száradjon be. Még kevés tartósító szert tettem bele (Na benzoátot). Ahhoz, hogy tényleg kijöjjön, még egy kis felületi feszültség csökkentő szert is kellett hozzá adni minimális mértékben(semleges mosogatószer). Kb ennyi volt a megoldás, viszont ha a lap levegőt kapott, akkor egy hét alatt is láthatóan fakult a nyomtatott kép. Ami két papír lap közül került elő, ott csak a szélei fakultak, ahol a levegővel érintkezett. Viszont ha nyomtatás után leragasztottam átlátszó öntapadó fóliával. akkor évekig, akár évtizedig is alig fakul. Sőt, most néztem rá egy kb tíz éve ezzel a tintával kinyomtatott virágra a szoba falán és mondhatom, szinte nem is fakult a fólia alatt. Ezzel együtt már nem látnék neki a festék készítésnek. jó játék volt és hatalmas élmény amikor működött, de nem stabil. Levegő oxigén tartalmára és Uv fényre lebomlik.

2012. okt. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!