Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire való az a műanyag kerek...

Mire való az a műanyag kerek alakú kis fedőlap amit a falakra raknak a vezetékekhez?

Figyelt kérdés

Nem tudtam hova írhatnám a kérdésem, így ezt találtam a legmegfelelőbb helynek.

Az egyik szobát most építjük át, pontosabban lebetonoztuk az alját, raktunk rá laminált padlót, és raktunk új tapétát a falakra. Ott vannak a falban egy kis műanyag hengerben a vezetékek, és ugyabár ez le van fedve azzal a kerek műanyag (kinél négyzet alakú) fedőlap. A drágalátós "mester" úgy rakta fel a tapétát, hogy nem rakta vissza a fedőlapot, mert így esztétikusabb...

A kérdésem tulajdonképpen az lenne, mennyire veszélyes ha csak a tapéta van ott és nics rajta az a műanyag fedőlap?


2009. júl. 3. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztonsági okoból takarja a vezetékeket.(Érheti pl.víz,akkor baj lehet ) -Egy rendes mester a fedlapra is ragaszt tapétadarabot,és úgy rakja vissza.Ha van maradék tapétád te is megteheted.
2009. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

tehát ha víz nem kerül a közelébe, akkor is veszélyes lehet?

amúgy még szerencsére maradt tapéte, és köszönöm a válaszod :)

2009. júl. 3. 21:31
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
nekem sincs ott, ki is szakadt a tapéta(már 11 éve volt tapétázva) de nekem még semmi bajom nem lett tőle. leragasztottam cellux-szal oszt jó van az úgy.
2009. júl. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nem lesz ha nincs rajta a műanyag fedél, ha olyan magasan van hogy kisgyerek nem éri el.

Azok a dobozok azért vannak, hogy a falban a vezetékek csövei ott találkoznak, vagy kanyarodnak esetleg átmennek másik helységbe. Ha vezetéket kell cserélni akkor ott húzzák ba az újat, mert 90 fokos kanyarokban másképp nem igazán sikerül. Másrészt ha leágazó kötések vannak akkor azokat is ilyen dobozban helyezik el.

2009. júl. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bajod nem lesz tőle, csak ha javítani kell, akkor a tapétát kell így kivágni, úgy meg csak leemelik a fedőt róla. Célszerű lenne visszatenni.
2009. júl. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a tapéta levételével nincs baj, csak azért aggasztott hogy nem lehet-e valamilyen baj belőle, mármint elektromos tűz vagy valami hasonló, de ha nincs vele semmi baj, akkor rendben, a helyét meg szerencsére tudom :)
2009. júl. 4. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!