Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a hot és dead...

Topy29 kérdése:

Hogyan tudom a hot és dead pixeleket eltüntetni a DSLR gépem szenzoráról?

Figyelt kérdés
Csak hosszú exp. időnél jelennek meg(egy kék, egy piros). A "kézi tisztításos" 30mp-s megoldást már próbáltam.

2012. jún. 14. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Fizikailag: sehogy. (szenzor csere -> új gép ára)

utófeldolgozás során: hotpixel nevű programocska.

2012. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Még annyi, hogy egy fél éves gépnél természetes ez a hiba?Az automatika kiszedi! Tudom, hogy ez a DSLR-ek átka, de szerintem korai! Vélemény? Köszi!
2012. jún. 14. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:

1. ez nem dead pixel, hanem hotpixel. (a dead egyáltalán nem ad tartalom-függő jelet, mindig ugyanaz jön belőle, akár short, akár longexpo...)

2. természetes jelenség, mivel a pixelek érzékenysége már gyártástól kezdve sem azonos, és lapka "öregedése" során a pixelek nem egyformán változnak.

3. minden(!) digit-gép átka ez, csak egy hulladék kompakttal nem szoktak éjjel több perces longexpokat lövöldözni, az 1/250-es nappali képeken meg szemmel nem látszik.

4. léteznek gépek, amelyek hotpixel-kompenzációra képesek RAW-nál is. Ha jól tudom, az első ilyen a hasselblad H3DII sorozat volt, asszem, a H3DII-50 fw-frissítéssel már tudja (ajánlom figyelmedbe az árát :D)

5. ha zavar, térj át analógra. Ott a negatív gyártási szórása okoz hasonló gondokat.

2012. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ! Komolyan! Analógra már nem fogok visszatérni, mert már nem bírtam anyagilag. Annyira nem zavar, tulajdonképpen pár perces utómunkával kijavítom. Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 14. 15:07
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, Hasselblad, meg ha nyerek a lottón. Vagy akkor sem!
2012. jún. 14. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!