Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A DIGI kínál IPTV szolgáltatást?

A DIGI kínál IPTV szolgáltatást?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy van SD és HD beltéri egységük, de ez IPTV? Vagyis interneten jön-e?
2012. aug. 13. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Optikai kábelen jön a jel, de klasszikus IPTV szolgáltatás nincs, tehát nem te variálod a TV műsort.

De nem kell plusz díjat fizetned a HD adásokért. A net sebessége pedig messze a legjobb.

2012. aug. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem koax kábelen kapja a jelet? Mert egy ismerősömnek volt beltéri egysége és ott Koaxon jött. Azért kérdezem mert lakásfelújítás van, és szeretnék tv kiállást berakni a falba mielőtt festenek, de DIGI itt csak szeptembertől elérhető, és nem tudjuk a tv-hez most milyen csatlakozót rakjunk.
2012. aug. 13. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Valóban van koax kábel, de nem az jön be a lakásba.

A lakásba optikai kábelt húznak,amire ráraknak egy set top box szerű terminált, ami "elosztja" a jelet három felé: TV (koax) net (UTP) és hagyományos telefonkábel.


A TV-hez tartozó koax kábel belemegy a set top boxba, amiből a jelet SCART-on vagy HDMI-n tudod a TV-re kötni. De HDMI kimenet csak a HD boxon van. Viszont nem kell set top box,, ha TV-ben van DVB-C tuner. Tehát akkor elég a koaxot a tévébe kötni.

2012. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szóval a lényeg, hogy a már több helyiségben meglévő koax kábeleidet nem kell felszámolni, ha tévézni akarsz.
2012. aug. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, egy 2 szintes családi házhoz akarok kiépíteni egy rendszert, 4 tévé van, a netet pedig routerral wifin osztanám meg. Tehát ez alapján úgy kéne megcsinálnom, hogy kiépítek egy helyet ahova ezt az elosztót rakják, és oda kell 4 koax a tv hez, egy UTP bemenet az internetez, és telefonbemenet? Tényleg és a DIGI ad routert? Mert jelenleg btelem van, és ott IPTV-n minden a neten jön.
2012. aug. 13. 09:16
 6/9 anonim ***** válasza:
A koaxokat nem muszáj ott elosztanod, ahol a doboz van, mert a dobozon csak 1 koax kimenet van. Tehát máshol is eloszthatod, mondjuk a padláson. Internethez routert nem adnak, a TV set top boxokat is igényelni kell, ha egyáltalán szükséged van rá.
2012. aug. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, és telefon meg UTP kimenetből is csak egy van?
2012. aug. 13. 09:25
 8/9 anonim ***** válasza:
A dobozon 4 darab LAN (UTP) kimenet van, de én ebből csak 1-et használok. Ezek szerint routerként is funkcionál (?)
2012. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget!
2012. aug. 13. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!