Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a telefon kábel bekötési...

Mi a telefon kábel bekötési sorrendje?

Figyelt kérdés
Fekete, fehér, piros, és szürke az erek színe.
2012. aug. 23. 01:49
 1/10 Karesz6969 ***** válasza:
Google, "utp kábel bekötése" és képkeresés!
2012. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már néztem, de ebben a színösszeállításban nem találtam. A Googlen más színekkel írják.
2012. aug. 23. 10:06
 3/10 Karesz6969 ***** válasza:
A két végén a kábel bekötési sorrendje ugyan az legyen ez a lényeg.
2012. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, de nem tudom, hogy a kábel másik vége hogy van bekötve, és még nincs kiadva a vonal. Ez a kábel már egyszer üzemben volt. Nem akarok ezért külön mégegyszer

átutazni budapesten.

2012. aug. 23. 10:35
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez egy több lakásos régi ház, és nem tudjuk, hol van rákötve.
2012. aug. 23. 10:37
 6/10 anonim ***** válasza:
2012. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Karesz6969 ***** válasza:

Ha nem tudjátok az átadási pont helyét úgy elég misztikus a dolog...a kábel teszterrel sem mész semmire...és ha még jel sincs a "dróton" na akkor ez igazi kihívás...


Csak fel kéne deríteni a másik végét valahogy mert így csak próbálgatásokkal lehetne valahogy, de azt is csak úgy ha van kakaó rajta.


Nincs egyéb ötletem.

2012. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6/7-esnek:

Köszönöm a linket, de nem ugyanazok a színek. Fekete, fehér, piros, és szürke színüek.


Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 23. 16:46
 9/10 anonim ***** válasza:
piros fekete fehér szürke ez a sorrend
2012. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Etelkaaa válasza:
100%
A telefonkábel nem ethernet kábel, úgyhogy semmi köze ahhoz a színsorrendhez, pláne mivel nem is olyan szinek vannak benne, tehát irreleváns lenne utp kábel szerelésre keresni..... A telefonkábel egyik vége „A”, színsorrend: Fekete Piros Zöld Sárga, a másik vége "B" , színsorrend: Sárga Zöld Piros Fekete. Egyébként, miután a telefonkábel lapos kábel, nem nagyon kell gondolkozni a színsorrenden szerintem. Ha meg te akarod szerelni, akkor RJ11-es csatit vegyél, ne RJ45-öt, mert az RJ45 az ethernet kábel csatija.
2016. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!