Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet olyan futó fényt...

Hogy lehet olyan futó fényt csinálni mint ami a knight rider elején van? (az a piros lámpa) Mi kell hozzá egy pár piros izzón kívül? Kondenzátorral késleltessem az égőket?

Figyelt kérdés
2009. júl. 27. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma már létezik ilyen, több cég is forgalmazza rejtett kocsik megkülönböztető fényjelzésére.

nem nagy dolog megszerezni, inkább csak jó kis pénz kérdése. De nem ízzók azok, hanem egy sor LED, és jelenleg a LED-technikás megoldások még baromi drágák.

Egy példa: Mi a tűzoltókocsira tettünk fel sima kék lámpát az volt egy 5 ezres darabja, na addig egy kis vacak LED-téglalap (8x10 cm)ami villog az autó oldalán, az 38 ezer Ft volt.

Szóval elérhető már minden, csak ára van.

2009. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De én saját magam akarok csinálni egyet.

Csak azt nem tudom hogy futtassam végig a fényt.

Kondenzátorral késleltessem?

Amúgy ezt a technológiát karácsonyfaizzóknál is szokták használni. Biztos meglehet házilag is csinálni

2009. júl. 27. 18:07
 3/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk egy felső féklámpából.

Az még piros is.

2009. júl. 27. 18:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól tartok, ha az égőket kondenzátorral akarod késleltetni nem valami nagy az elektronikai ismereted, úgyhogy jobban jársz ha egy működő példányt veszel boltban.

Nem olyan egyszerű (de nem is bonyolult annak aki ért hozzá) megcsinálni, néhány IC tranzisztor ellenállás kondenzátor kell hozzá, csak tudni kell, hogy mit és mivel kell összekapcsolni, hogy működjön is a dolog. Másrészről ha házilag akarod megcsinálni soha nem fog úgy kinézni mint egy gyári darab, ha mégis, akkor 10szer annyiból tudod kihozni mint amit sorozatban gyártanak.

2009. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért megpróbálod leírni nekem az alapelvét?

Hogy hogy kéne megcsinálni.

2009. júl. 29. 12:38
 6/8 anonim válasza:
keresőbe ird be.ott kiadja az rajzot is aztán onnét már megcsinálhatod
2009. aug. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És mit írjak a keresőbe?

Én nem találtam.

2009. aug. 13. 16:24
 8/8 anonim válasza:

Ne legyel bena! "diy knight rider" vagy "diy knight rider light" vagy "diy knight rider scanner", de mar az elso is adja elso helyen a 100 forintos megoldast.


szazezerdollarkoszonomszepen.

2010. febr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!