Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy kis Tv-t amit...

Lanciamen kérdése:

Vettem egy kis Tv-t amit elvileg lehet 12v-os gépkocsi akkumulátorról üzemeltetni. Rákötöttem egy 74 AH -s akksira, és néhány másodperc után füst, és bakelit szag keletkezett. Hol hibáztam? Miért nem működik a készülék?

Figyelt kérdés

2012. szept. 11. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogyan kötötted rá? Ahhoz egy egyenáramú kábel kell és polaritáshelyesen kell csatlakoztatni.
2012. szept. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha fordított polaritással kötötted rá, abban az esetben ez a szabvány eljárás egy egyenáramú készüléknél.

Kijön belőle a működtető füst.

A mai szervíz díjakat tekintve nem olcsó helyrepofozni a tévéd egy ilyen akció után.

2012. szept. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, közben több helyen is utána érdeklődtem, kijön a készülékből a működtető füst, ha megfordítom a polaritást:) Kettéhúztam egy kéteres vezetéket, és teljes nyugalommal rátettem a két végét az aksi sarkaira. Természetesen fordítva. Végeredmény füst, majd a kis tv a kukában. Egy ezresért vettem a lomisoktól. Ezt elbuktam:( Ezt most a saját káromon tanultam meg:(
2012. szept. 12. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!