Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rajta hagyhatom a töltőt...

Rajta hagyhatom a töltőt éjszakára az autó akkun?

Figyelt kérdés
Kénytelen voltam gyorsan összehozni egy akkutöltőt. A kimenetét egy LM350-essel stabil 14.3V-re állítottam be, így e fölé nem tud menni a feszültség. A rövidzárlati áram maximum 2A, ettől többel tölteni sem tud, 55Ah-s akkuról van szó, nincs teljesen lemerülve, de már nehezen indítózik. Lehet-e az akkunak baja, ha rajtahagyom? Elméletileg bármeddig rajta lehet?

2013. jan. 17. 14:04
 1/6 anonim válasza:
Ha nem tud feljebb menni a feszültség, akkor probléma nem lehet. De alapból nem is tud az egekbe szökni. Lehet rajta több órát is a töltőn igen. De a pezsgés, ami ilyenkor keletkezik az aksiban, roncsolja a lamellákat, nagyon kis mértékben. De ezt elkerülhetetlen. Lényeg h legyen kitekerbe a tetején a sapkák, hogy a pezsgés miatt keletkezett nyomás, tudjon hol távozni biztonságosan.
2013. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Gondozásmentes akku, így a kupakokat nem tudom letekerni. A feszültség 14.3 voltnál nem tud feljebb menni. Ritkán használt autó akkuja, de az akku új. Elméletileg a gázképződés 14.4V-nál indul meg. Akkor így rajtamaradhat?

2013. jan. 17. 14:23
 3/6 anonim válasza:
Épp kérdezni akartam h milyen fajta akksiról van szó. De igen nyugodtan rajta hagyhatod. De ha már felraktad tőltőre, estére fel is tőltődik olyan 6-8 óra alatt. Bár 2 amperrel lehet h kicsit több.
2013. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Este még azért ránézek, de elvileg ahogy töltődik, egyre kevesebb áramot vesz fel. Megnyugtattál, köszönöm :)
2013. jan. 17. 14:34
 5/6 anonim válasza:
Ránézni mindig rákell amikor épp van időd. Mert tudod véletlenek sajna mindig vannak. Akár mennyire is biztos egy dolog. Elég sok aksit töltöttünk régen is. Még régi wartburgba volt egy gyengucska aksi. Mindig rajta hagytuk estére, egy régi töltőn. És az nem állt le ha pl magas volt már az aksiban a volt érték. Jah és semmiség:D
2013. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze, most is ránéztem, és holnap délelőtt is megyek :)
2013. jan. 17. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!