Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy tv-n nincs scart...

Ha egy tv-n nincs scart csatlakozó akk lehet valahogy tenni bele?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Kerítesz valahonnan egy felvevős videómagnót és összekötöd vele.
2013. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Aha.... persze, de ahhoz SCART kéne, az meg nincs rajta, ezt írta a kérdező.


Ha nincs SCART, akkor gondolom valami régebbi TV, lehet hogy bele lehetne barkácsolni, de a ráfordított munkaidő többe kerülne mint a TV értéke. Szóval nem érdemes.

2013. febr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Aha.... persze, de ahhoz SCART kéne, az meg nincs rajta, ezt írta a kérdező. "


Ne beszélj mellé. Figyelj jobban.

Arról volt szó hogy tv scart bemenet kell.

Ajánlottam neki felvevős videómagnót, ami nem özönvíz előtti, azon van scart és tudja használni.

2013. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Te beszélsz mellé, te figyelj jobban, kedves funkcionális almafabéka!

Itt a kérdés:

"Ha egy tv-n nincs scart csatlakozó akk lehet valahogy tenni bele?"

Szedjük szét részeire, hátha akkor derengeni kezd valami a szóképek mögötti jelentéstartalomból is:

1: "Ha egy tévén nincs scart csatlakozó..."

Tetszik érteni, adott egy televízió készülék, aminek nincs scart csatlakozója. Nincs beépítve, nem létezik, csak antennabemenet van rajta. Még egyszer, hogy mire a következő sorokat olvasod, elé ne felejtsd: nincs a tv-n scart.


2: "...akk lehet valahogy tenni bele?"

Itt mintha azt kérdezné az illető, hogy ebbe a bizonyos scart csatlakozóval nem rendelkező televízió készülékbe bele lehet-e szerelni a scart csatlakozót. A "bele" kifejezés arra utal, hogy ebbe a készülékbe kéne _bele_ szerelni a csatlakozót. Nem mellé, nem videómagnóba, hanem bele a tévébe.

Te rugózol a videomagnón, a kérdező sehol sem írt semmiféle videomagnóról. Ha a tévén nincsen, nicht, haven't scart csatlakozó, akkor nem tudja mivel összekötni a videómagnóval.

Utoljára ismételjük át: a kérdező a tévéjére szeretne scart bemenetet, nem a tévé mellé szeretne tenni scart csatlakozóval rendelkező videómagnót.


Lennél majd olyan kedves akkor reagálni, ha tisztáztad magadban a bele - mellé, televízió - videomagnó szavak jelentése közötti lényeges különbségeket.

2013. febr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Te nem tudtál megoldást, én igen.

A többi felejtős.

2013. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha van rajta (mármint a TV-n) RCA csatlakozó 3-as, akkor elvileg lehet, mert ugyanaz van a SCARTban is.

De akkor már nem érdemes, kell egy SCART-RCA átalakító és megy is dolog...

2013. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyébként megkeresném benne a videó erősítő fokozatot, és valahol ott küldeném rá videojelet, a hangerőszabályzó elé pedig a hangjelet.

Csináltam már ilyet magamnak, még az ős korszakban, Z-80 alapú 8 bites számítógéphez kellett TV-t csatlakoztatni. Ott nem kellett scart, RCA-ra hoztam ki, de a csatlakozó szabvány már mellékes.


Még egyszer nem csinálnám meg magamnak sem, akkor is csak azért kellett, mert egy számítógép monitor mint olyan, beszerezhetetlen volt. Az adott számítógépben pedig egy iszonyat pocsék RF modulátor volt, kifolyt az ember szeme, ha antennabemeneten keresztül nézte a képét.


Csak azért írtam le, hogy ne higgye a mindentmegmagyarázó, hogy nem tudom miről beszélek.

2013. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek a kedves felháborodott válaszolótól, nem neki adtam a tippet hanem a kérdezőnek.

A kedves kérdező majd eldönti hogy szétberheli a tévéjét a Te válaszod alapján, vagy elfogadja az általam ajánlott megoldást és azt alkalmazza.

Bízzuk rá.

Elhiszem hogy ügyes vagy, de a kérdező nem biztos hogy tudja hova kösse a kis jelét a panelon. Ha tudja, akkor csinálja, egy szóval se mondtam semmire sem hogy nem jó.

A megoldásom bárkinek szól akinek hasonló problémája van, elektronika terén analfabéta. Ezzel a módszerrel egyszerűen orvosolható a kérdésben leírt probléma.


Ja, nem rémlik hogy személyeskedtem volna a válaszaimban, ha így volt elnézést kérek érte. Remélem nem én adtam a válaszolónak okot arra hogy ilyen tisszességtelen hangnemet üssön meg.

2013. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted okoska, hogy te nem mondtál semmilyen megoldást.


Utoljára leírom: a kérdező a tévére akart scartot.

Te jöttél egy scartos videómagnóval.

Szerintem te már csak szándékosan szórakozol, mert egyszerűen nem tudom elhinni, hogy valaki segítség nélkül egyedül ennyire hülye legyen.

2013. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De, okot adtál a szándékos értetlenkedéseddel.

Amúgy meg azzal személyeskedek akivel akarok.


De itt a vitát befejeztem.

Ne adj nekem igazat, egyrészt mert nekem olyanom van, neked pedig már túl sokba kerülne.

2013. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!