Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A 20-30 ezer ft-os árfekvésű...

A 20-30 ezer ft-os árfekvésű kompakt fényképezőgépek jobb képet csinálnak, mint a hasonló árú androidos telefonok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Olyan kérdésem volna hozzátok,hogy van egy alcatel ot 993-as 5mp-es telóm,de bűn ronda képeket csinál. A képek nagyon zajosak,homályosak,olyan mintha festékszóróval fényképeztem volna.

Ezért is néztem a kompakt fényképező gépeket olyan 20-30 ezer ft-os árig,de nem tudok dönteni mert sok gyártó van és mindenki más márkát dicsér. Én személy szerint a Fuji Finepix és a Panasonic Lumix DMC FS szériás gépeket nézegettem. Esetleg tudtok nekem ajánlani egy olyan gépet ami azért éles,és zajmentes képeket csinál?


2013. márc. 12. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Zajmentes képet semelyik nem csinál.

20-30ezerért meg pláne. Ez a digitális fényképezőgépek belépő szintje, minél több megapixellel egy apró érzékelőn, és olcsó, gagyi optikákkal.


Annyi előnyöd van velük, hogy ezek általában 12-16 megapixelesek, így a telefonod szintjére (5 megapixelre) kicsinyítve élesebb és zajmentesebbnek tűnő képet kapsz.

És persze a plusz szolgáltatások, amit egy telefonhoz képest ad (optikai zoom pl)


Képminőséget számszerűsíteni próbáló tesztoldal szerint jelenleg az Panasonic LS6 adja a legjobb képet ebben a kategóriában.

2013. márc. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jóval jobb lesz, de ne várj csodát.
2013. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem,akkor esetleg tudnátok ajánlani egy olyan fényképezőgépet ami már jó képeket csinál? Nem kell profi cucc,csak sima nyaralási,családi képeket akarok amiket majd fotópapíron kinyomtatnék.

De ha jól gondolom akkor a kompakt gépeket felejtsem is el.

2013. márc. 13. 15:44
 4/5 A kérdező kommentje:

Közbe sikerült döntenem.

Áthoztam haverom gépét egy 5mp-es digitális kodak easyshare c533-at és megnéztük a telómmal milyen képeket produkálnak.

Hát ég és föld a különbség,sokkal szebb gépet csinál egy jó pár éves digitális fényképező gép mint az alcatel ot 993-as telóm.

Olvasgattam és a panasonic dmc-fs40-nél tettem le a voksomat,mert leica 2,5-ös,mega képstabilizátoros,és jók a vélemények róla.

Az ls6-tól félek,mert az ls5-öt nagyon sokan oltják,bár lehet pont emiatt lett jó az ls6,mert a ls5-el mellé nyúltak,és a hibákat az ls6-nál javították ki.

2013. márc. 13. 17:25
 5/5 A kérdező kommentje:
*sokkal szebb gépet csinál helyett képet csinál,elírtam :D
2013. márc. 13. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!