Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagyon érdekel a fotózás de...

Nagyon érdekel a fotózás de még igencsak kezdő vagyok, azaz most szeretném megvenni az első gépemet. Melyik gépet ajánljátok, ami nem túl drága de a célnak tökéletesen megfelel?

Figyelt kérdés
2008. jún. 10. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! először azt kell eldöntened hogy milyen szinten érdekel a fotózás, művészi, vagy csak hobbi. Ha hobbi, akkor sem érdemes kompakt gépet venned, mert megöli a kreativitást, és unalmassá fog válni a bekapcsolás - kattintás - kikapcsolás, mert kompakt gépen nem igazán lehet mást csinálni. Ha nincs sok pénzed, én bridge gépet ajánlanék, iylen gépet már kapsz 30 ezer körül, használtam olcsóbban (Fuji, Kodak), de az igazi az lenne, ha tükörreflexes gépet vennél. Használtam ki lehet fogni 60 körül már. A Brdige és a tükörreflexes között a cserélhető objektív a különbség, viszont egy egy obit hamar meglehet unni, és ezek nagyon drágák még használtan is. Olvasgass fotós honlapokat, pl fotozz.hu, itt sok leírás van gépekről, sokat segít ha nagyon nem tudod miylet akarsz venni. [link]

nekem iylen gépem van, mert sajna nekem sincs pénzem fennttartani egy tükörreflexest ---> :) [link] amire kell nekem, teljesen megfelel, de ha igazán jó képet akarok csinálni, elkérem valamelyik fotós ismerős tükörreflexesét.

2008. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem úgy van, ahogy első hozzászóló leírta. Vagyis nem teljesen. Én egy Panasonic DMC FZ8-n tanultam meg fotózni, gyönyörű képeket lehet csinálni, már több amatőr pályázatba beválogatták a képeimet. Igaz nem olcsó, most olyan 65 körül van, de neked egy tükörreflexes szerintem most még felesleges. 3 mp -nél azért nagyobb legyen és az optikai zoom is minél nagyobb annál jobb, szóval ha 3x-os opt. zoom van rajta, az nem a legjobb. Digitálissal ne törődj az inkább csak bajnak van.
2008. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Én első gépnek egy kompakt készüléket gondoltam, de ezek szerint az nem olyan jó.
2008. jún. 10. 14:22
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha kezdő vagy, akkor egy kompakt gép teljesen tökéletes neked. Én is így indultam: gondolkodtam, hogy milyen legyen. Aztán úgy döntöttem, hogy veszek egy kompakt gépet, azzal tanulgatok és ha tényleg komolyan érdekel a dolog és majd egy év múlva is akarom, akkor veszek másikat. Igazából egy komolyabb gépnél annyi féle beállítás van, hogy kezdőként nem igazán fogsz vele boldogulni és csak zavart és kavarodást okoz.

Emellett tudom ajánlani a fotós oldalakat, ahova fel tudod tölteni a saját képeidet - mások tanácsot adnak, hogy mit lehetne még csinálni, hogy jobb legyen. :)

Hajrá! :)

2008. jún. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
igy van vegyél kompaktot olvass el pár képet és ha már tudsz komponálni egy jo képet akkor lehet azon filozni hogy milyen extrákat akarsz még. de ha nincs elképzelésed akkor vehetsz akár 3millios kitet is. :)
2008. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Olvass el pár könyvet... hülyevagyok :) azért egy válasz szerkesztése funkciot berakhatnának az odlal készítői.
2008. jún. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet azokkal akik kompaktot javasolnak.

Ha valakit tényleg érdekel komolyan a fényképezés, és már előtte jó sokat olvas szakirodalomban, akkor nem minimum egy bridge géppel kéne kezdenie, de ha megoldható pénzügyileg akkor inkább tükörreflexes. Saját példámból kiindulva az indoklás:

kb 5 éve elkezdtem érdeklődni a fényképezés iránt, vettem is egy kodak kompakt gépet kb 40ezerért. Maximum fél év után már nagyon lehangoltak a gép tudásának korlátai. Még 2évig használtam, utána váltottam egy Fuji S5600-as bridge gépre. (felszereléssel, szűrökkel kb 80ezer ft.)

Ezzel a géppel mai napig megvagyok elégedve, és bánom, hogy kidobtam feleslegesen 40ezer forintot pár évvel előtte, és nem gyűjtöttem tovább a pénzt.


Ha komolyan érdekel a fényképészet, akkor olvass/tanulj nagyon sokat, és gyűjtögesd a pénzt, aztán vegyél valami komolyabbat. A kompaktokat nem művészi alkotásra találták ki. (kétségen kivűl, egy tapasztalt fotós tudja arra is használni) Tanulásra kompakt meddő ötlet, mert hiányoznak a fényképészet tanulásához szükséges alapvető beállítások.

2008. jún. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is SLR gépet támogatnék már elsőre, ha komolyan veszed a fényképezést. egy jó könyvvel hamar túlteszed maga a kezdeti zavaron! Ráadásul egy jobb cserélhető objektíves gép könnyen fejlesztehtő, 10 évig kitart.

Sajnos a mai kompaktok abba az irányba vannak eltolva, hogy hülye felhasználónak készülnek, legtöbben még manuális beállítási lehtőségek sincsenek.

2008. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kompakton kezdtem tanulni, 6 év után vettem tükörreflexes gépet és így is nagyon jó volt minden. Ennek ellenére ma nem ezt ajánlanám, mivel a kis kompaktokon semmi mozgástere nincs az embernek, és már nem olyan drágák a tükörreflexesek (pl. nikon d40 vagy canon d400). Persze az anyagiak nagyon behatárolnak, és egy nagyobb gépet hurcolni mindenhova nagyon nehézkes tud lenni, de azt biztos nem bánod meg.

Elhatározás kérdése.

2008. jún. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem fotóztam előtte, tavaly kezdtem egy Sony H7 -essel, amit 50-ért vettem újonan, boltból. Nagyon jó kis masina. Még nem profi gép, de azért már tud néhány dolgot.
2009. ápr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!