Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet-e videokártyát tenni...

Lehet-e videokártyát tenni laptopba?

Figyelt kérdés

Konkrétabban az a kérdés, hogy olyan laptopba lehet-e videokártyát tenni amiben az alaplapon is van integrált. Pl Toshiba A 3000 alaplapi 128mb x3100 -as osztott videokártya.

Ha igen mindegyikbe lehet utólag tenni vagy alplap függő?

Tudom, hogy volt már hasonló kérdés de én nem kicserélni akarom a videokarit. És a fenti típust már láttam gforce kártyás konfigurációban is.


2009. szept. 23. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
laptopba tudtomma enm fogsz pakolni semmit, max memóriát
2009. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan laptopok, amikben cserélhető, de ennek típusonként utána kell járni. Ha alaplapi memóriát használ, akkor biztos nem cserélhető.
2009. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Nincs olyan laptop amiben cserélhető lenne a videokártya. Külső videokártya viszont van, ez kb. olyan mint egy külső merevlemez ház. A benne lévő videokártya 8X vagy 16X-es. És HDMI vagy DVI kábelen keresztül csatlakozik a laptophoz. De ez a megoldás csak egyetlen egy gyártónál elérhető, ez pedig az MSI.
2009. szept. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy az alaplapi nem cserélhető, evidens. Ettől még lehetne bele rakni másikat, ilyenkor az alaplapi letiltódik, pont mint egy asztali gépnél is.


Igen, alaplap függő. Kell, hogy ki legyen alakítva neki a hely, különben egyszerűen nem fér el, nincs hova bedugni, stb. Általában a spec. Gamer és a modulárisan felépülő, újabb Notebook családok (pl. MSI E-G series*) esetében van ilyen. Megnéztem a toshiba A300-at itt: [link] és úgy tűnik, az nem ilyen.


*-Itt a paletta olyan, hogy kb. ugyanannak a tudású gépnek van egy alap, egy otthoni szórakoztató (E-Entertainment), és egy játékos (G-Gamer) változata is. És mindegyikben a célközönségnek "megfelelő" videó kártya van. Ami azzal is jár, hogy ezek kicserélhetők. De ez nem általános. Az általános az, hogy NEM cserélhetők.

2009. szept. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 22. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!