Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy wifi routert,...

Vettem egy wifi routert, ahogy olvastam az internethez kell bedugni, de ott csak a telefon kábeljének van hely. Most akkor, hogy kell megcsinálni? Valaki segítsen! Bocsánat, ha rosszul írtam valamit, de nem értek nagyon hozzá.

Figyelt kérdés

[link]

így néz ki



2013. ápr. 17. 18:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Ha az interneted nem mobil, hanem kábeles, akkor a modemet "telefonos" kábellel kell a routerrel összekötnöd, a wifi wan csatlakozójához
2013. ápr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de nem megy bele.:S
2013. ápr. 17. 19:07
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Miért mit akarsz bedugni? Nem értem! A wifi router a vezetékes internet elosztására való eszköz.

A hátulján van 1 RJ11-es csatlakozó és általában 4 szintén RJ11-es csatlakozó eltérő színnel jelölve.

A különálló 1 db csatlakozóba kell dugni a vezetékes internet kábelét(telefonos vagy kábelnet, olyan dugója van mint a telefonnak csak kicsit nagyobb).

A többi 4 be lehet dugni azt a kábelt ami a például a PC/laptop hálókártyájába megy.Vezeték nélküli(wifi) kapcsolat esetén ez a 4 üresen is maradhat mert ugyebár akkor rádiójelen megy át a net.

2013. ápr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha küldesz képet arról ami be szeretnél dugni és arról ahová be szeretnéd dugni pontosabb választ mondunk.
2013. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

na most én a fő 1 RJ11-es csatlakozóba beledugtam a vezetéket,meg a mellette lévő másikba úgy volt 1 percig wifi és félméterről nem is volt.de azt írták,hogy a vezeték másik végét az internet dobozba dugjam bele de oda nem lehet.

ez a két komment ellent mond egymásnak

2013. ápr. 17. 19:17
 6/14 P.O.C. ***** válasza:

Sokat segítenél ha a pontos típusát írnád meg (biztos rajta van az a címkéjén vagy a dobozán). Illetve azt is megírhatnád mi az internet szolgáltatód, van-e hozzá modem és annak mi a típusa.


Ne legyen igazam, de lehet hogy nem sima a routert, hanem modemmel egybeépített routert vettél, az pedig csak ADSL internethez jó.

2013. ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ömm az van,hogy dobozt a routerről nem kaptam,csak a tarozékhoz volt egy kicsi. [link]

ilyet vettem és t-home-s vagyok kábeles nettel

2013. ápr. 17. 19:33
 8/14 anonim ***** válasza:

Eddig volt működő interneted a számítógépen?

Ha igen akkor csak annyi hogy amit a hálókártyából kihúzol netkábelt azt dugd a fő 1 csatlakozóba.

A többi négy közül valamelyikbe dugjál ugyanilyen netkábelt és azt dugd a hálókártyába vagy ha vezeték nélkül akarod akkor ezzel ne is foglalkozz.

Ez bolondbiztos megoldás tuti működik mert a hálókártya és a router csatlkozója ugyanaz az RJ11-es méretű!

2013. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
okés köszönöm,csak nem nagyon értek hozzá lehet,hogy kinevettetem magam,de ha kihúzom a gépből vagy a dobozból akk nem az lesz,h nem lesz net a gépen?:)
2013. ápr. 17. 19:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Dehogynem lesz! Szerinted akkor minek van a router?

És különben is mi másről kapna jelet ha nem a bejövő netkábelről?

Amit kihúzol a gépből arról él majd a router és az adja a netet mindenhová ahová szeretnéd.

Erre két lehetőséged lesz:

-Vezetékkel a 4 külön színű csatlakozóról, ehhez egy olyan kábelre lesz szükséged aminek mind a 2 végén olyan dugó van mint a most bejövő netkábelen

-Vezeték nélkül ehhez wifi vevőre lesz szükséged(kivéve a modernebb laptopok és mobiltelefonok mert azokba be van építve), a wifi vevőből legegyszerűbb ha USB stick et választasz azt csak egy USB portba kell dugni

2013. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!