Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelent a fázisnál az 'L,...

Mit jelent a fázisnál az 'L, betű?

Figyelt kérdés
A nulla ugye' N, de mit takar az L betű? - valami angol szó?

2013. máj. 21. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem Line. De nem vagyok biztos benne.
2013. máj. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
De, biztos Line.
2013. máj. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem, az L a Live, az N pedig Neutral.
2013. máj. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 pinkpancser ***** válasza:
Pedig van ahol oda is van írva, hogy Line. Bizonyára nem véletlen az sem, hogy L1-L2-L3 közt a vonali feszültséget lehet mérni.
2013. máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na utánanéztem, és mind a kettő elfogadott. Tehát Live, vagy Line. Én mindig Live-nak tudtam. Általában egyfázisú rendszernél Live-két utalnak rá, háromfázisúnál pedig Line-ként, de teljesen ekvivalens a kettő. Ugyanígy a földelést is nevezik ground-nak és earth-nek is.
2013. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 24. 21:56
 7/8 Palotás Imre válasza:

Így 8 évvel később jelzem, hogy a válaszok teljesen tévúton voltak. Az L betű a Low, azaz alacsony rövidítése. Csak éppen nem az elem alacsony töltöttségét jelzi, hanem azt, hogy a szobahőmérséklet alacsonyabb, mint 32 Celsius fok:

"Nyomja meg a bekapcsoló gombot. Az „L” betű mellett villogó „°C” jel azt jelzi, hogy a lázmérő készen áll a mérésre. Az „L” betű azt jelzi, hogy a szobahőmérséklet alacsonyabb 32 °C – nál, ha a szobahőmérséklet meghaladja a 32 °C –t akkor a szobahőmérsékletet jelzi ki."


Egyébként az elem alacsony töltöttségét egy elem szimbólum jelzi. Talán még villog is, ezt nem tudom biztosan.

2021. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Így 8 évvel később, egy villanykapcsoló, vagy egy dugaszolóaljzat mióta mér lázat? Már elnézést, de ekkora badarságot leírni, ugyanis itt a villanyszerelésnél használatos jelölésről van szó.


[link]


Ezzel nehéz lázat mérni, és még csak az elem ikon sem fog soha megjelenni.

2021. ápr. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!