Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Androidos tábla PC vásárlásán...

Androidos tábla PC vásárlásán gondolkozom.30000-40000 Ft-ot szánnék rá, melyik éri meg a legjobban, melyik a legjobb ár/érték arányban ennyi pénzből?

Figyelt kérdés
Hobbi szinten grafikai munkára is használnám. Ezen felül érdekelne, milyen grafikai programok vannak Androidra, amiknek hasznát venném. Olvastam, hogy lehet valahogy GIMP-et is telepíteni, de mennyire működik rajta jól?

2013. júl. 18. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsd el ezt, hogy tabletet grafikai munkára használnád. Vagy ha mégis akkor, meg kell dupláznod az összeget :-)
2013. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem gondolok komoly grafikai dolgokra, leginkább textúráznék rajta, azt sem olyan nagy felbontásban. Tudom, nem voltam elég konkrét. Nem fotómanipulációhoz kell, nem dolgoznék nagy felbontású képekkel. Vagy ahhoz sem kapok elég erős hardvert ilyen összegért?
2013. júl. 18. 17:49
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom milyen ilyen programok vannak Androidra, tudom, hogy van rá Photoshop meg mindenféle képszerkesztő, de ezek funkcionalitásukban biztos, hogy PC-s verziójukhoz képest nagyon meg vannak nyirbálva. Arról nem is beszélve, hogy használatuk sokkal nehezebb érintőképernyőn, hobbi szinten is inkább maradj PC-nél.


30-40k-ért egyébként ezek a tabletek jöhetnek szóba:

Acer Iconia Tab A1-810

Wayteq xTab 70dci

Concorde Tab Speed


De grafikai munkára nem valami jók.

2013. júl. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha rászánsz még egyszer ennyit: Samsung Galaxy Tab2 7.0. Van két fényképező-videókamera, van képszerkesztő, van Polaris Office (Word-Excel), HTML5 (nem Adobe Flash Player) és sok más. Wifi és SIM kártya a nethez stb. Intel Dual Core proci, 1 GB RAM. Könnyen kezelhető, megbízható középkategóriás tablet.
2013. júl. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és lehet hozzá rendelni külön hagyományos billentyűzetet. Vodánál két éves szerződéssel 1 ft most.
2013. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Tulajdonképpen az sem zavar, ha nem lesz annyira jó grafikai munkára, többet viszont nem tudok rászánni. Viszont rájöttem, hogy mindenképpen kellene egy tablet, mert másra is tudom használni és használnám is.


2. válaszadó, köszönöm a tippeket, eléggé jók, amiket felsoroltál. Az Acer Iconia Tab A1-810 kicsit túlmegy a rászánt kereten, de meggondolom, nem zárkózom el tőle teljesen.


Amit még néztem, az a Navon Raptor 8. Erről mi a véleményetek? Valaki ismeri ezt a Navon márkát?

2013. júl. 24. 21:05
 7/10 anonim ***** válasza:
2013. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az Asus Nexus 7 ara szeptemberre le fog menni 41-43 Ft-ra, ez pedig jobb mint az Acer Iconia A1-810, csak azért megy le mert kijön belőle a köv. generáció (Nexus 7 II)
2013. júl. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Biztos a Nexus 7 áresése a Nexus 7 II megjelenésekor / megjelenése után?


Egyébként most már ott tartok, hogy a Nexus 7 és az Acer Iconia Tab A1-810 között választanék, de nem tudom, melyik érné meg jobban és miért. Szóval felejtsük el a kérdésben írt 30000-40000Ft-os keretet, többet szánok rá.


Kicsit zavar, hogy a Nexusnak nincs SD kártya bővíthetőségi lehetősége. Egy 16GB-os verzió esetén mennyi tárhely használható fel gyakorlatban? Gondolom a rendszer is felhasznál saját célra valamennyit belőle.

2013. aug. 10. 13:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a rendszer 2,5 GB-ot foglal el.
2013. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!