Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektronikus eszköz első,...

Elektronikus eszköz első, hosszas feltöltése csak a gyári feltöltés lemerülése után? Vagy azonnal, vásárláskor?

Figyelt kérdés

Gondolok itt okos telefonokra, táblagépekre, laptopokra, mp3 lejátszókra stb.


Tehát ugyebár a tájékoztatója is írja a lítium ionos akkus eszközökre, hogy az első feltöltés tartson pl 8-12 órán át, AZ AKKU LEGIDEÁLISABB MŰKÖDÉSÉRE NÉZVE.


Na de mikor kell megejteni az első ilyen feltöltést ahhoz, hogy valóban a legjobbat tegyem az akkumulátorral? Amikor megváráslom az eszközt vadi újan, akkor mielőbb?

Avagy előbb merítsem le az újonnan vásároltat (legalább félig, negyedig merítsem le használattal), és csak utána ejtsem meg az első, különösen hosszas (8-12 órányi) akku feltöltést?



2013. dec. 24. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincs első hosszas töltés.

Csak olyan töltés van mint máskor.

És ugyanúgy töltheted mint máskor.

Ugyanúgy nem kell lemerítened mint máskor.

Ugyanúgy addig töltöd míg nem jelzi hogy tele, mint máskor.

Ez a legideálisabb.

2013. dec. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hazaviszed, töltőre dugod, kijelzi hogy kész, használod.
2013. dec. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor miért mondják szakemberek (és a használati útmutató is), hogy meg kell formázni elsőre a litium ionos aksit, mert szerintük az akksi életképességének így a legjobb?


Tényleg dilemmában vagyok, mert hallottam már a válaszotokhoz hasonlót másoktól is, de szakemberektől inkább az aksi formázást (elsőre hosszan feltöltést).

2013. dec. 24. 17:34
 4/10 anonim ***** válasza:

"Akkor miért mondják szakemberek (és a használati útmutató is),"


Nem a szakemberek mondják. A bolti eladók.

Azért nem egy kategória.

A magyar nyelvű kezelésiben pedig még 10-12 évvel ezelőttről maradt ez a szöveg.

2013. dec. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. dec. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a meglátásaitokat. :)

Közben én is rákerestem, és találtam egy oldalt, ami megint csak mellettetek szól... Hát.... elég szakszerű cikknek tűnik... szóval per pill a ti verziótok felé hajlok. Eszerint a régebben gyakrabban alkalmazott nikeleseket kell formázni, manapság inkább csak az újratölthető ceruza akksik nikkelesek (NiMH).


[link]

2013. dec. 24. 18:01
 7/10 A kérdező kommentje:
"A lítium-ionos akkumulátorok NEM igényelnek FORMÁZÁST, az első és az ötvenedik, vagy ötszázadik töltési ciklus semmiben nem különböznek egymástól. Bár a lítium-ionos akkumulátorok celláit 4,2 Voltra lehetne tölteni, a töltők általában 4,1 Voltnál megállnak. Ezzel a kapacitás 10%-kal csökken, de az élettartam nagyban javul. Az újabb fejlesztésű lítiumos akksik már produkálják a hosszú élettartamot teljes töltésnél is."
2013. dec. 24. 18:02
 8/10 A kérdező kommentje:

A cikkek között egy apró ellentmondást találtam. Ti hogyan látjátok?


Az egyik szerint:

"Általánosan igaz az összes akku típusra, h. a töltést érdemes kikapcsolt állapotban (vagy legalábbis keveset piszkálva a telcsit) elvégezni, h. a folyamat egyenletes legyen."


Az általam linkeltben azonban a litium ionos akksik esetén javasolják inkább a készülék bekapcsolása után tölteni...

2013. dec. 24. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:

A töltés közben nem gond ha használatban van a készülék (úgy értem nincs kikapcsolva), de akár kikapcsolt állapotban is töltheted ha nagyon szőrszálhasogató szeretnél lenni.

Ami igazán fontos ennél az akkutípusnál, hogy ne legyen teljesen lemerítve. Azt már jobban elviseli ha nem töltöd fel csak pl. háromnegyedig mert nincs időd megvárni, aztán amikor lehetőséged van rá, folytatod a töltést.

De alapvetően az a jó ha minél többet van feltöltött állapotban.

A gyakorlatban úgysem tudod az összes szabályt betartani az akku kezelése során, pl van amikor elkerülhetetlen hogy fullra lemerítsd. Olyankor az a jó ha minél hamarabb egy full töltési ciklust kap.

2013. dec. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. dec. 30. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!