Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Infravörös érzékelő hogy működik?

Infravörös érzékelő hogy működik?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy érintésmentes folyékony szappan adagolót, ami infravörös szenzorral érzékeli, ha alá teszem a kezem. Az lenne a kérdésem, hogy ezek az infra szenzorok, hogy működnek? Van egy valami, ami kiadja az infravörös sugarakat, és egy másik szenzor pedig felfogja és érzékeli, ha berakom a kezem az útjába és megszakad a jel? Csak mert egyetlen egy darab infra, LED kinézetű valamit találok az alján.

#infra #infravörös #folyékony szappan adagoló
2013. dec. 28. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
kb. ugy, mint a mozgaserzekelo, azaz nincs benne aktiv infravoros sugarzo, a kezed meleget erzekeli.
2013. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy ún. PIR szenzor van benne, mint a riasztók mozgásérzékelőiben.

A környezetnél melegebb tárgy(kéz) mozgását érzékeli.

2013. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, tehát ezért azzal az 1 db infra érzékelővel működni. :)

Ez gondolom azt is jelenti, hogy, ha nem a kezemet rakom oda, hanem valami tárgyat, akkor nem lép működésbe?

2013. dec. 28. 20:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben látom, figyelmetlen voltam, környezetnél melegebb tárgynál már működik. :)
2013. dec. 28. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!