Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy vezetéknek a keresztmet...

Ha egy vezetéknek a keresztmetszete van megadva, akkor azt hogyan tudom átszámolni úgy, hogy megkapjam az átmérőjét?

Figyelt kérdés

2013. dec. 31. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Ha tömör, akkor kör keresztmetszetének képletét átrendezed kör átmérőre és megvan a mérete/átmérője.

Keresztmetszet= (d2*pi)/4 vagy r2*pi. (A 2-es az négyzetreemelést jelent)

2013. dec. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

d=átmérő/2, A=keresztmetszet

d=2*(((4*A)/pi)ˇ2)

d=2 ször ((4 szer A) per pi) a négyzetgyök alatt)

2014. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Első ha a keresztmetszet van megadva, miért írod le neki hogy kapja meg a keresztmetszetet... Valószínű azért kérdezte mert nem megy neki az egyenlet rendezés.

Valamint ha valamit négyzetre emelsz, miért írod le úgy mint ha szoroznád kettővel? Majd a végén odaírod hogy a 2-esek négyzetre emelések... Írd ki a hatványozás meg a gyökvonás jelét "^" "ˇ"...

2014. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha valaki a t=r2*pi (itt a 2-es ismét négyzetreemelést jelent) képletet nem tudja r-re rendezni, akkor kár a szóért, mert akkor már azt kell feltételeznem, hogy négyzetgyököt pláne nem fog tudni vonni. Nem hiszem, hogy a négyzetreemelés ilyetén való jelzése teszi megoldhatatlanná a problémát.
2014. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ezzel a képlettel nem jön ki. Kijön, csak nem az lesz a kiszámolt érték, amekkora kéne. Magyarul nem pontos az érték.

Amúgy nem tömör vezetékhez kell, szóval itt lehet a hiba a képletben.

2014. jan. 3. 15:57
 6/12 A kérdező kommentje:

Amúgy második hogyan jutottál el odáig, hogy szerinted nekem nem megy az egyenlet rendezés?

Erre nincs sehol egy normális képlet sem, ez az én bajom, nem az, hogy nem tudok elrendezni egy ilyen egyszerű egyenletet.

"d=átmérő/2" És ez meg megint hogy jött ki? A d átmérőt jelent, szóval d=d/2. Gondolom az a "d" "r" akart lenni, nem?

2014. jan. 3. 16:09
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Figyelj, bármilyen betűvel jelölheted. Lehet az akár x, s, h, l, bármi, most hogy én d-t írtam az egy dolog.

Ha ismered egy kör sugarát vagy átmérőjét, akkor úgy számolod ki a kör területét, hogy a sugár négyzetét beszorzod pi-vel. Ezt az egyenletet a sugárra rendezve írtam le a 2. hozzászólásban.

Szerintem meg ott lesz a baj, hogy a vezeték keresztmetszetnél a vezető ér keresztmetszete van megadva, szigetelés nélkül. Azért akkora differencia nincs egy sodort és merev vezető között... Talán század miliméteres lehet az eltérés.

2014. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Írd le mekkora keresztmetszetű vezeték átmérőjére van szükséged, és megmérem otthon tolómérővel. 0,5-10 mm^2-ig tudok pontos értéket írni.
2014. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Akkor miért is nem azt kérdezed, amire kíváncsi vagy, helyes és megfelelő adatok megadásával? Mert anélkül nem is kaphatsz jó választ!

Mikrométerrel vagy digitális tolómérővelmeg kell mérni egy elemi szál átmérőjét, azt az egyét kiszámolni és szorozni a sodrat darabszámával.

Azért lehet egyszerűbben is, huzalgyártó honlapján utánanézni hány szálas és milyen átmérőjű huzalból gyártják, ezekből persze több variáció lesz, de valószínűleg rálehet "közelíteni" a kezedben tartottra.

Én már mindkét "módszert" használtam...

Még az is megy, megméred a sodrott átmérőt, aszerint, mint tömör szerint kiszámolod és tudod, hogy ennél csak kevesebb lehet. És szabványos sora van méretben (kvadrátban) a sodrott vezetékeknek (is). Alig hiszem, hogy ne lehetne pontosan "belőni".

2014. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy szál átmérőjét megméred, és annyiszor veszed ahány szál van a vezetékben, közel sem a vezeték átmérőt kapod meg. :D Hanem annak több 10-100-szorosát.
2014. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!