Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Friss TL-WR740N routerem kb...

David.K82 kérdése:

Friss TL-WR740N routerem kb 2Mbittel megy a 15mbites adsl-en (t-home), ezt hogy lehet orvosolni?

Figyelt kérdés
Az ADSL modem D-Link 321, és a korábbi D-Link 524-gyel jól működött, amíg ez utóbbi be nem adta a kucsot. Amikor legelőször beállítottam, utána hozta a kb 10MBit/s sebességet, de pár órára rá már csak 1-2MBit/s a speedtest.net mérése alapján. Már állítottam a WAN MTU-t 1492-re, aminek hatására rövid időre felgyorsult 6-7MBit/s ra, de újra lelassult. A wifi engedélyezve van, de más eszköz nem csatlakozik rá; az asztali gépem kábellel kapcsolódik. Mit tehetek? Reset? Cseréltessem?

2014. jan. 15. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Mérd meg router nélkül, csak a net sebességét.

Ugyanilyen routerem van, UPC-n tudja a 60 Mbps-t, 10 ms pingjeim vannak.

2014. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Milyen üzemmódban van a D-Link 321? Bridge, vagy PPPoE?

Vagy másképp fogalmazva a router "tárcsázza" a PPPoE -t?

Firmware frissítést csináltál a routeren?

2014. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Router nélkül 13 Mbit/s. A modem bridge módban kell, hogy legyen, mert azon semmit nem állítottam, amikor annak idején bekötöttem. Gyári firmware-ből 130529 van rajta alapból, aminél nincs újabb. Az openwrt oldalán pedig stabilitási gondokat írnak. Azóta nyomtam egy resetet és a modemet is újraindítottam. Most hozza a 12 Mbit/s-et. Lehet, hogy az sem mindegy, hogy milyen adsl IP-t kapok? (A 40 és 80 általában gyors, a 180 felettiek lassúak.)
2014. jan. 16. 08:57
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
Nem igazán szokott gond lenni ezzel a típussal. Az OpenWrt, DD-WRT ténylegg stabilabbá teszi az eszközt, de garancia vesztéssel jár. Főleg ha gariztatás előtt nem tudod visszaállítani a gyári firmware -t. Az IP címtől nem függ szerintem.
2014. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még egy információ. Megkerestem a QoS beállításokat (talán bandwith limit-nek) írják, és habár ki volt kapcsolva, ott azt láttam, hogy 512/2048 kbps, ami pont annyi volt, mint a mérés. Átírtam 1024/16000 kbps-re, meghagytam letiltva és úgy az előbbi 12MBit/s-ot produkálta, fura. Talán firmware bug, hogy nem veszi figyelembe a letiltást, de más is lehet. Ma még próbálgatom folyamatos letöltést, hogy nem-e a használattól van.
2014. jan. 16. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!