Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megnézni, hogy...

Hogyan tudom megnézni, hogy tönkre ment-e valami a gépemben?

Figyelt kérdés
Tehát. Kaptam egy kékhalált még decemberben, és január elején (talán 7-8) lett egy új 'vincseszterem', mert a régi tönkre ment. Most, van egy új, és kb. háromnegyed órája kaptam még egy kékhalált. Lehet, hogy csak a windows cseszekedik? Amúgy idén decemberben van meg harmadik éve a gép... Valamilyen szinten... Procival még nem volt gond... Miután megkaptam, rá egy évre 'vincseszter' és RAM tönkre ment. Szintén karácsonykor. Mikor máskor, mint amikor két hétig otthon vagy... Aztán év közben cseréltem egy videókártyát, de ez lényegtelen, meg volt egy RAM bővítésem, 4ről 8ra. Abból 4db 2GB-s van a gépemben (#yolo). És 2013 decemberében ment tönkre a 'vincseszterem', és most megint kékhalált kaptam, de ezt már leírtam... Lehet, hogy megint a RAM szarakodik? Hogyan tudom megnézni anélkül, hogy kiveszem és kipróbálgatom, amit egyik haverom mondott, de nem értek az ilyenekhez? Az Everest érzékeli mind a 8at. Ugyanúgy csak 20-30% között dolgozik, mikor nem csinálok semmit, mint előtte. A Proci meg alig 10et, mint előtte... Van valami ilyen program? Előre is köszönöm a segítséget!

2014. jan. 30. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a tápegységed felelős az alkatrészek pusztulásáért
2014. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mit csinál, hogy tönkre mennek? Gondolom a probléma orvoslásához kell egy új tápegység ha az a ludas...
2014. jan. 30. 19:28
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem semmi se hibás, egymást nem sűrűn teszik tönkre a hardverek. Ez hogy a táp a hibás, csak egy légből kapott fas_ág.

Vannak teszt programok, ramot, vga-t, cput külön le bírod tesztelni. Merevlemezt tesztelni tök jó a hard disk sentinel. Én nem gyanakodnék semmi ilyesmire, nem olyan a hibák gyakorisága hogy ilyen megfordulna a fejemben. Akkor lenne ilyenre gyanúm, ha tönkremegy a vinyó, belerakom az újat, és az első bekapcsnál tönkrevágja. De most az, hogy év elején tönkrement a vinyó, x éve karácsonykor meg az előző vinyó, meg a ram, néha kapsz egy kékhalált, több mint valószínű hogy sima véletlen.

Amúgy van az alkatrészekre garancia, 2 év, boltból kell megvenni, főleg merevlemezt.

2014. jan. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tápra meg rámérsz egy multiméterrel, hogy megvannak-e a feszek, és kész. Pofon egyszerű ellenőrizni.
2014. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a számomra picit megnyugtató választ! majd a hétvégén megnézem, amiket írtál.
2014. jan. 31. 04:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!