Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miert veri le az automata...

MarotiLorant kérdése:

Miert veri le az automata biztositekot ha fel szeretnek rakni egy lampat?

Figyelt kérdés
Ma megprobaltam fel rakni egy furdoben egy lampat, de eszrevettem azelott, hogy tul hoosszura hagytak a kabeleket a falbol. Elotte kulon lekapcsoltam a furdoben az aramot es a vilagitast. Kulon ellenoriztem is! Mikor neki alltam, hogy roviditsem meg a kabelt es mikor elertem a kabelt az egesz hazban elszallt az aram, azaz levertem a biztositekot. Mitol van ez? Nem eleg ha csak a furdot kapcsolom le? Le kell az egesz aram halozatot kapcsoljam? Koszi elore is!!

2014. febr. 27. 14:00
 1/7 Tengor ***** válasza:
Hm... villanyszerelőknél első órán elmondják. Ha beteg voltál, illet volna pótolni!
2014. febr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok villanyszerelo, ezert kertem segitseget..
2014. febr. 27. 14:12
 3/7 Tengor ***** válasza:

Ááááh, akkor nem így kell segítséget kérni.

Fogd szépen a telefont és hívj egy igazi villanyszerelőt, mert a villanyszerelés nem csak abból áll, hogy összeszigetelőszalagozol két kanócot és világ van.

A lakástüzek egy részének nem kellett volna bekövetkeznie, ha villanyszerelő dolgozik az elektromos hálózatban és nem egy kontár.

2014. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 _Jessy_ ***** válasza:

Ha leverte, akkor bizony benne volt a delej. Örülj, hogy nem verte le a hajadat is a biztosítékkal együtt. Jó tanács:

1. Hívj villanyszerelőt!

2. Ha az első semmiképpen nem akar összejönni, akkor egész ház áramtalanítás, aztán barkácsolhatsz.

3. Ha a kettest választottad, akkor köss biztosítást, de lehetőleg ne említsed nekik, hogy te szerelted a villanyt!

2014. febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A leírás elektromos szempontból nehezen értelmezhető. Nem elég csak az elektromos kapcsolót "lekapcsolt" állapotba helyezni, hanem az adott áramköri kismegszakítót is le kell kapcsolni, de nem árt az egész elektromos hálózatot a villanyóránál a főbiztosítékkal feszültség-mentesíteni. Fürdőszobai szerelésnél különösen óvatosnak kell lenni, mert sok a földelt pontot jelentő vizes szerelvény, amelyekhez csak véletlenül hozzáérve az emberi testen keresztül átfolyhat elektromos áram, ha pl. nem a fázisvezetéket szakítja meg az elektromos kapcsoló, hanem a O-át. azt kell mondani, hogy óriási szerencse, hogy megszületett a kérdés egyáltalán az inkriminált "szerelési kísérletet" követően.
2014. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A helyzet a kovetkezo: Mikor atvettuk a lakast, mar be volt huzva mindenhova az aram, a furdoben is mindenhol, de a falra meg maig nem kerult lampa, mert nem volt meg. Vettem egy IKEA-as lampat es azt probaltam ma bekotni. A furdoben mar le voltak faragva a kabelek es olyan muanyag vedo ize volt rajta, amire mar keszen ra lehet szerelni a lampat. Csak nekem tul hosszu volt a kabel es azt probaltam meg roviditeni en. Es akkor szallt el a biztositek. Nem hinnem, hogy akkora gaz van ha egy fali lampat be kell kotni, hogy mar szerelot kell hivni..
2014. febr. 27. 14:43
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

"Elotte kulon lekapcsoltam a furdoben az aramot es a vilagitast."

Hát nem kapcsoltad le.

Pontosabban esetleg lekapcsoltad, de nem áramtalanítottad. Q nagy különbség, mint adott peches esetben élet és halál közt.

A fali kapcsoló lekapcsolása megszünteti az áram folyását a lámpán át, de bekötéstől függően rajta hagyja a hálózati feszültséget.

Ha legközelebb ilyet csinálsz, szépen kimész a villanyórához és lenyomod a kismegszakítót, kitekered a biztosítékokat. Ha nem fix, melyik a fürdőé, akkor MINDET.

Na most TALÁN áramtalanítottál.

A hosszú élet titka, hogy ezután még fázisceruzával, multiméterrel ellenőrzöd is az összes vezetékszálon, tényleg megtetted-e amit kell.

Na most szerelhetsz lámpát.

Ha kész, ellenőrzöd, hogy az egész család biztonságos távolságban van a művedtől, utána biztik vissza, automata felkapcsol. Nem veri le? Világít?

Hurrá.

Most megint fogod a multimétert (szigetelt helyen!) és ellenőrzöd, nincs-e a lámpa kézzel érinthető felületén kívül sehol feszültség (mert mondjuk ügyesen a tesre is rákötötted a fázist, a földelést meg kihagytad).

Ez is OK?

Remek. Használd egészséggel.


Ha viszont a kismegszakító felkapcsolásakor megint lecsaptad a házat, hagyd is úgy és Q gyorsan hívd azt a villanyszerelőt. És lehetőség szerint többet ne is próbálj ilyet csinálni.


Egészséges, hosszú életet kívánok. :)

2014. febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!