Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen tabletet ajánlanátok?

Milyen tabletet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Amire használnám / ami fontos lenne:

-olvasás (elektronikus könyvek),

- LEGFONTOSABB az offline ingyenes GPS elérés (tehát GPS modem kell legyen benne),

- maximum 4 film megnézése 8 órás út alatt,

- bőven tudjak zenét rátölteni, hallgatni,

- NAGYON FONTOS Wifi legyen benne, 3G nem fontos,

- gyors legyen (nem tudom melyik operációs rendszer lenne a legjobb, és melyik tablet melyikkel működőképes)

- lehetőleg sokáig bírja az akkumulátora.



2014. márc. 15. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A 8 óra (még a 6 is) filmnézés nagyon húzós, igazából nem is tudom mit lehet ajánlani, talán akad valami..
2014. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
legyen csak 2 film, max. 4 óra, tudom tölteni
2014. márc. 15. 18:37
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Én ipadre szavaznék. Drágább mint más modell de megéri az árát.


Én egy ipad mini 2-vel Pestről lementem Debrecenbe, és visszajöttem, oda-vissza végig filmeztem (5 óra kb.) és Debrecenben is használtam 2 órát. Közben végig net ment LTE hálón, és mire hazaértem még 40%-os volt az akku...

2014. márc. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez: rendkívül jó felbontás olvasáshoz (bár egy E-Bookolvasóval nem ér fel, az más technológiát használ), mindent visz, de az akkuidőről "hallgat", bár amit írna se volna hihető a valóságban.

Az ultravékony nem a hosszú akkuidőre utal, de ez csak feltételezés.

2014. márc. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ugyanez az útvonal, csak én még kicsit tovább megyek. gondoltam egy kisebb kütyüvel elfoglalom magam, nem kell laptopot hordozni.
2014. márc. 15. 18:51
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha valóban egy jó tabletet szeretnél, és nem érdekel a ráragasztott márkajel (mert miért fizetnél ilyenekért fölöslegesen) akkor nézz szét pár kínai oldalon.

Pl a pandawill oldalán 8 magos procival szerelt tabletek 60 dollártól vannak, de olyan 100 dollár körül már mindent tudó tableted lehet.

Mellesleg rengeteg ilyen kínai oldal van, ha tudod mit szeretnél, az aliexpresszen is nézd meg.

A pósta ingyen van, ami költséged még lehet az a 27 százalék áfa, ha a vámon megfogják.

2014. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

iPad mini 2 vagy iPad Air ha iOS-eset akarsz, Androidosok közül "kicsik" közül Nexus 7 2013, ez mind harveresen nagyon jó, mind szoftveresen, kijelzője nagyon szép és a magas felbontása miatt olvasásra is jó, aksija meg 2 filmet gond nélkül kibír, tesztek alapján 3-at is 50%-os fényerőn (esetleg ha SD felbontású filmet nézel és 20%-on van a fényerő akkor megoldható a 4 film)


Nagyok közül nehezebb választani. Nexus 10-et ajánlanám, de már 1,5 éves, ha a pletykák igazak júniusba jön is az utódja, így már lassan kifutó modell, nem nagyon venném meg.

Más 10"-esnek ott van még az Xperia Tablet Z2, viszont 1200p-s kijelző egy 10"-es kijelzőre már kevés. Ami felveheti Nexus 10-el a harcot felbontás terén az valamelyik Samsung tablet, de azok meg szoftveresen hulladékok. Ha hajlandó vagy rootolással, custom romokkal foglalkozni akkor viszont valamelyik Note tablet vagy Galaxy Tab Pro szóba jöhet.

2014. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

#6


1) a 8 magos proci teljesítmény terén meg sem közelíti a jó 4 magos processzorokat

2) ha egy kínai tabletba mégis nagyon erős hardver van, szoftveresen még lehet szar. Hogy ez mit is jelent? Rossz optimalizálásnak köszönhetően előfordulhat:

- random összeomlások, lefagyások

- nagyon gyorsan merülő aksi

- szimplán rosszabb teljesítmény ("nagyok" közül erre a Samsung jó példa, akármilyen hardver van a telefonjaiban, a szoftver szar, és simán meg tud akadni, ezután gondold el milyen lehet a kínai).


Haveri körömben pár embernek volt már szerencséje kínai tablethez/telefonhoz, egyik eléggé befürdött vele, egy másik viszont jól járt, szóval zsákbamacska az egész, vagy kifogsz egyet ami jól működik, és a márkás készülék töredékéért szereztél egy jó kis tabot/telefont, vagy elbuktál X tízezer forintot.


Amit előző hsz-emben elfelejtettem írni: Huawei MediaPad X1.

Huawei miatt sokan leírhatják ezt a készüléket, de meglepően jó.

Fém ház, magas felbontás és PPI (mint a Nexus 7-nek, szóval nem rossz), hardveresen jó (itt azért kicsit elmarad N7-től, de ez sem akad és elég gyors), és a lényeg, hogy hatalmas aksit pakoltak bele. Huawei állítása szerint "akár" 8 filmet kibír, az "akár"-on van a hangsúly, gyakorlatba ennyi valószínűleg nem jönne össze, viszont a 4 filmet gond nélkül lehetségesnek tartom. Ezen kívül az egyik legjobb kamerát pakolták bele tabletek közül.

2014. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as, mitől lenne zsákbamacska? Amióta van net, s boldog boldogtalan megosztja a véleményét anélkül, hogy kérdeznék, azóta én úgy gondolom, hogy utánaolvasás függvénye, hogy jól választasz-e, s ez nem csak a tabletekre, nem feltétlen a netes vásárlásra értendő.

Tény, hogy a kínai tabletek jelentős része random szerűen fagy, rebootol, néha az applikációk nem válaszolnak, sőt valóban előfordul akár az is, hogy az akku jobban merül a kelleténél, pl. valamiért nem kerül nyugvó állapotba a proci stb. Náluk is vannak nagyobb, megbízhatóbb márkák, ezzel már ki lehet zárni jó pár tabletet, ilyen pl. a Pipo, a Ramos, az Ainol...


A kérdező most már mondhatna egy árat, hogy meddig lehet elmenni, mert így aztán lehet ajánlgatni vaktában....

2014. márc. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az utolsó hozzászólással.

Ha láttál - ne adj isten terveztél már - mikroprocesszoros rendszert, ez alapvetően egy processzor buszrendszerrel összekötve néhány külső elemmel. Például memóriával, szenzorokkal, órajellel stb.

Teljesen standard dolog - néhány alapvető építőkocka, amikből minden egyes telefon fölépül.

A legnagyobb különbség - és ez a vicc - hogy a dobozára almát vagy két tököt rajzolnak.


Tehát nem szerencsés mindenféle hókuszpókuszt belekeverni alapvetően egyszerű dolgokba - szoftveres optimalizálást, meg alapvetően olyan feladatokra való alkalmatlanságot, amelyhez az átlag user használja ezeket - és tegyük hozzá, egyetlen mag is üresjárásban ketyeg az idő nagyrészében - szóval nyugodtan nézz szét a kínai piacon.

2014. márc. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!